Slovensko prehralo so Švajčiarskom. Miloš Kelemen najlepším hráčom zápasu

18. mája 2023 | | |  |
Zdroj: IIHF.com

RIGA - Hokejisti Slovenska absolvovali štvrtý zápas na majstrovstvách sveta v hokeji. Ich súperom bolo Švajčiarsko, ktoré bolo nezdolané v prvých troch dueloch. To platí aj po zápase so Slovenskom, ktoré s helvétmi prehralo 2:4.

V úvode prvej tretiny bolo Slovensko lepším tímom a vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, no gól nestrelili. Na druhej strane to však bolo inak - Švajčiari otvorili skóre už na začiatku 6. minúty z hokejky Siegenthalera. Do konca prvej tretiny diktovali tempo helvéti aj preto, že mali dve presilové hry.

Článok pokračuje pod reklamou

Druhá tretina sa začala veľmi aktívne. Už v 25. minúte zvýšil na 2:0 pre Švajčiarsko kapitán Niederreiter. O 21 sekúnd ale Slovensko dokázalo znížiť. Autorom presného zásahu bol Andrej Kudrna, no na gól mu prihrával Miloš Kelemen a pripísal si tak prvý bod na turnaji. V závere druhej tretiny si Slováci vybojovali presilovku a podarilo sa im vyrovnať. 31 sekúnd pred koncom pridal druhý zásah Pavol Regenda.

Tretia tretina bola z úvodu vyrovnaná. V 47. minúte došlo ale opäť k vedeniu na švajčiarskej strane. Po strele Martiho si puk do vlastnej brány pretečoval Michal Ivan. Švajčiari Slovákov zatvorili v pásme na niekoľko minút, zachytávali všetky slovenské rozohrávky a vytvárali si príležitosti. Slováci sa nedokázali poriadne prepracovať do útočného pásma. V posednej minúte odvolali Slováci brankára a Švajčiari rozhodli gólom na 4:2 do prázdnej brány.