No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slovensko prehralo tretí zápas v rade, mrzieť nás môžu nevyužité príležitosti

18. mája 2022 | |  | 
Zdroj: IIHF

Slovenskí hokejisti prehrali aj v treťom zápase za sebou na majstrovstvách sveta proti Švajčiarsku. Na súpera tentoraz nestačili v pomere 3:5. V tabuľke tak máme stále len tri body zo zápasu s Francúzskom.

Úvod do zápasu sa najskôr javil ako priaznivý pre našich hokejistov. Už po 20 sekundách sme mali možnosť presilovky, no po chybe našich hokejistov sa v prvej minúte presadili Švajčiari. Dlhé minúty sme sa z toho nevedeli spamätať. Po našom oslabení v 8. minúte sme sa trošku viac osmelili, vypracovali si aj šance, no góly do siete Genoniho nepadali.

Článok pokračuje pod reklamou


Desiata minúta priniesla aj gól pre Slovákov po dorazení puku od Romana a vypracovanej akcii Lantošiho. Bezprostredne po góle sme si vybojovali aj presilovú hru po hákovaní. Aj keď v našom prečíslení gól nepadol, Švajčiari držali puk oveľa častejšie.

Do konca tretiny si viac tlaku vypracoval náš súper, no Adam Húska v bráne už do konca prvej časti nepustil ani jeden puk.

Druhú tretinu sme začali so zmenami vo formácii. V tej prvej nahradil Slafkovský Pospíšila, ktorý už do zápasu nenaskočil. V 23. minúte odskočili opäť Švajčiari o gól. Autorom dvakrát tečovaného puku bol Marti.

V 26. minúte bolo opäť vyrovnané. Prvým gólom na turnaji sa prezentoval náš najlepší hráč z olympiády Juraj Slafkovský. V druhej polovici druhej tretiny nasledoval sled niekoľkých vylúčení. V 33. minúte sme mali opäť smolu, kedy sa puk odrazil k Meierovi, ktorý naskakoval z trestnej lavice a prekonal Adama Húsku.

Druhá polovica tretiny sa hrala vždy s nejakým vylúčením hráčom. Jeden a pol minúty pred koncom sme hrali dokonca aj 5 na 3, no úspešní sme neboli.

Článok pokračuje pod reklamou


Tretia tretina začala ešte našou presilovkou, ktorá sa preniesla z druhej tretiny. V 46. minúte nám súper odskočil na dva góly po presnom zásahu Hischiera. Jedenásť minút pred koncom sme sa vrátili do zápasu kontaktným gólom Takáča a vytvárali sme si nátlak.

V 54. minúte došlo k päťminútovému vylúčeniu na Švajčiarskej strane po faule kolenom. K tomu všetkému sme hrali aj 5 na 3, no gól nepadol. Zápas sme prehrali, keď jeden a pol minúty pred koncom došlo k trestu na našej strane za zdržovanie hry.

Pri hre 4 na 5 sme odvolali brankára a to využili Švajčiari, ktorí ukončili zápas gólom na 3:5


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross