Slovensko prehralo tretí zápas v rade, mrzieť nás môžu nevyužité príležitosti

18. mája 2022 | |  |
Zdroj: IIHF

Slovenskí hokejisti prehrali aj v treťom zápase za sebou na majstrovstvách sveta proti Švajčiarsku. Na súpera tentoraz nestačili v pomere 3:5. V tabuľke tak máme stále len tri body zo zápasu s Francúzskom.

Úvod do zápasu sa najskôr javil ako priaznivý pre našich hokejistov. Už po 20 sekundách sme mali možnosť presilovky, no po chybe našich hokejistov sa v prvej minúte presadili Švajčiari. Dlhé minúty sme sa z toho nevedeli spamätať. Po našom oslabení v 8. minúte sme sa trošku viac osmelili, vypracovali si aj šance, no góly do siete Genoniho nepadali.

Desiata minúta priniesla aj gól pre Slovákov po dorazení puku od Romana a vypracovanej akcii Lantošiho. Bezprostredne po góle sme si vybojovali aj presilovú hru po hákovaní. Aj keď v našom prečíslení gól nepadol, Švajčiari držali puk oveľa častejšie.

Do konca tretiny si viac tlaku vypracoval náš súper, no Adam Húska v bráne už do konca prvej časti nepustil ani jeden puk.

Druhú tretinu sme začali so zmenami vo formácii. V tej prvej nahradil Slafkovský Pospíšila, ktorý už do zápasu nenaskočil. V 23. minúte odskočili opäť Švajčiari o gól. Autorom dvakrát tečovaného puku bol Marti.

V 26. minúte bolo opäť vyrovnané. Prvým gólom na turnaji sa prezentoval náš najlepší hráč z olympiády Juraj Slafkovský. V druhej polovici druhej tretiny nasledoval sled niekoľkých vylúčení. V 33. minúte sme mali opäť smolu, kedy sa puk odrazil k Meierovi, ktorý naskakoval z trestnej lavice a prekonal Adama Húsku.

Druhá polovica tretiny sa hrala vždy s nejakým vylúčením hráčom. Jeden a pol minúty pred koncom sme hrali dokonca aj 5 na 3, no úspešní sme neboli.

Tretia tretina začala ešte našou presilovkou, ktorá sa preniesla z druhej tretiny. V 46. minúte nám súper odskočil na dva góly po presnom zásahu Hischiera. Jedenásť minút pred koncom sme sa vrátili do zápasu kontaktným gólom Takáča a vytvárali sme si nátlak.

V 54. minúte došlo k päťminútovému vylúčeniu na Švajčiarskej strane po faule kolenom. K tomu všetkému sme hrali aj 5 na 3, no gól nepadol. Zápas sme prehrali, keď jeden a pol minúty pred koncom došlo k trestu na našej strane za zdržovanie hry.

Pri hre 4 na 5 sme odvolali brankára a to využili Švajčiari, ktorí ukončili zápas gólom na 3:5