No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Slovensko sa dnes opäť sfarbí dožlta. Aj tento rok môžete podporiť Deň narcisov

Foto ilustračné, Zdroj: Pixabay

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov, a to aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorej 28.-my ročník sa bude v uliciach našich miest a obcí konať práve dnes 18. apríla.

Pripnutím žltého kvetu na znak solidarity s ľuďmi s rakovinou si predstavíme konkrétneho pacienta. Na Slovensku ich totiž ročne pribúda 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho postihlo toto náročné
ochorenie.

Článok pokračuje pod reklamou


Vďaka zbierke Deň narcisov realizuje tím Ligy proti rakovine bezplatné projekty, ktoré sú realizované s poznaním potrieb a problémov onkologických pacientov. Ich riešenia nedokáže v potrebnej miere zabezpečiť štát samotný. Sú to projekty ako onkoporadňa, sieť onkopyschológov, podporné skupiny, krátkodobé ubytovanie, jednorázový finančný príspevok, parochne pre pacientky a mnoho iných.

Žltý narcis môžete získať dnes, 18. apríla v uliciach Slovenska za dobrovoľný finančný príspevok. Nájdete ich u dobrovoľníkov, ktorých spoznáte podľa žltého trička s logom Ligy proti rakovine, ako aj s identifikátorom dobrovoľníka.

Prispieť však môžete aj prostredníctvom online finančnej zbierky, ktorá je aktívna od 14.-teho do 21.-ho apríla. Prispieť môžete aj vy a môžete tak urobiť prostredníctvom tohto linku.

Zdroj: Dennarcisov.sk

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross