Slovensko sa do finálového duelu nepozrie, Fínom tesne podľahli

18. februára 2022 | | |  |

PEKING - Slovenská hokejová reprezentácia nastúpila na semifinálový duel proti Fínsku. Zápas sme síce prehrali 0:2, no ešte jeden zápas nás čaká a to o 3. miesto buď proti Švédsku alebo Rusku.

Slováci hrali dobre celú prvú polovicu tretiny, oba tímy si vypracovali niekoľko šancí. Naši mali aj aktívnu pasáž, kedy ohrozili aj brankára Sateriho. V 16. minúte sa ale do vedenia dostal práve náš súper, ktorý dorazil puk do Rybárovej brány. Autorom presného zásahu bol Manninen, ktorý sa proti našim presadil už štvrtýkrát na tomto turnaji.

Článok pokračuje pod reklamou

V druhej tretine sa do najväčšej šance dostal Marek Hrivík, ktorému chýbali centimetre na to, aby skóroval do prázdnej brány. Slovensko si situáciu opäť skomplikovalo a Fíni hrali presilovku 5 na 3. Nám sa ju však podarilo ubrániť.

Tretia tretina začala našim oslabením, ktorú sme oäť zvládli a gól nedostali. Naši hrali viac ako minútu bez brankára a to sa nám nevyplatilo. Na 0:2 rozhodol 38 sekúnd pred koncom Pesonen a súper nás poslal len do zápasu o 3. miesto.