Slovensko zvládlo posledný duel v skupine. O ich postupe do play-off rozhodne duel Švajčiarsko – Lotyšsko

23. mája 2023 | | | |  |
Zdroj: IIHF.com

RIGA - Slovenskí hokejisti zvládli posledný duel základnej skupiny B na majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige. Ich súperom bolo Nórsko, ktoré zdolali 4:1. Slovensko postúpi do štvrťfinále len vtedy, ak Lotyšsko nezíska ani jeden bod vo večernom zápase proti Švajčiarsku.

Prvá tretina bola pre Slovákov ako zo sna. Už v 4. minúte sa im podarilo otvoriť skóre po góle kapitána Hrivíka. Na presný zásah mu prihrávali Pánik a Regenda. 8. minúta priniesla druhý gól pre Slovensko. Autorom presného zásahu bol Peter Cehlárik, ktorý dorazil puk po strele Rosandiča. V 16. minúte si Slováci pripísali na svoje konto už tretí gól zásluhou rýchleho Lantošiho, ktorý prekorčuľoval všetkých nórskych obrancov.

Článok pokračuje pod reklamou

V druhej tretine hrali Slováci tiež aktívne, no už inkasovali aj gól v 24. minúte. Strelcom bol Vikingstad. Nórom darovali aj presilovku po podrazení Ivana. Súper ale presilovku nevyužil, naopak, Richard Pánik išiel do samostatného nájazdu, ktorý chcel zakončiť á la Demitra. Slováci už Nórov v prostrednej tretine k ničomu nepustili, vybojovali si aj presilovku, no gól nestrelili.

V tretej tretine si Nóri nevybudovali takmer žiadnu príležitosť, až na pár výnimiek. Slováci veľmi dobre bránili súpera v ich obrannom pásme a kradli im puk. Mali niekoľko dobrých šancí, no o gól raz obrala Slovákov konštrukcia brány. 3 minúty a 24 sekúnd Nóri odvolali brankára a hrali so šiestimi hráčmi. Hneď po buly mohol Lantoši rozhodnúť zápas, no netrafil prázdnu bránu. Podarilo sa to až minútu a 19 sekúnd pred koncom z hokejky Pánika. Slovensko tak vyhralo 4:1.