Slovnaft Cup: R. Sobota i Lučenec do ďalšieho kola, regionálne derby bez veľkej drámy

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Slovnaft Cup má za sebou prvé zápasy 1. kola, ktoré sa odohrali v stredu, 2. augusta. Do akcie sa dostali aj tímy z našich regiónov.

Treťoligový zástupca z okresu, MŠK Rimavská Sobota, cestoval na 1. kolo do obce Látky, ktoré senzačne zdolali v predkole TJ Sklotatran Poltár 2:1. Látky chceli zabojovať o výhru aj proti R. Sobote a dlho to vyzeralo na zaujímavý výsledok.

Do 70. minúty držali domáci stav 1:1, no následne sa Soboťania rozbehli a zápas vyhrali 4:1. Dva presné zásahy pridali až v nadstavenom čase, strelcami boli Bozhidar Krstich a Sodiq Aremu. V 2. kole narazí MŠK na lepšieho z dvojice TJ Jednota Málinec – OŠK Radzovce. Zápas sa odohrá 6. augusta, druhé predkolo až 23. augusta.

Na programe bolo aj regionálne derby medzi Hnúšťou a Tisovcom, ktoré sa odohralo v severnejšom meste. Domáci Tisovčania prehrávali už od 11. minúty gólom Denisa Cabana.

Ten istý hráč pridal aj druhý presný zásah v 51. minúte. Tretí a posledný gól duelu si domáci strelili sami - nešťastným strelcom bol Viktor Vince. Hnúšťu preverí v 2. predkole treťoligista ŠK Odeva Lipany.

Svoj duel ešte odohrá aj FK Jesenské, a to 5. augusta o 17:00 na domácom ihrisku proti Slovenskej Ľupči. Víťaz sa stretne v 2. kole s Lučencom.

Do Tomášoviec príde druholigista

Najsilnejšieho súpera v 2. predkole dostane klub TJ Slovan Tomášovce, ktoré preverí druholigista z Komárna. Tomášovce prešli prvým predkolom hladkou výhrou 2:0 na pôde Dudiniec. O góly sa postarali Attila Fehérvári a Ján Dobročka. 2. predkolo odohrajú 23. augusta o 17:00.

Ďalej postúpil aj treťoligista z Lučenca, ktorý v 1. predkole narazil na MFK Baník Veľký Krtíš. Výhra favorita sa však nerodila tak ľahko. Lučenec prehrával od 8. minúty 0:1, keď sa presadil Erik Bolla.

Lučenčania odpovedali na gól až v 40. minúte, strelcom bol Martin Tannhauser. Rozhodujúci gól na 2:1 pridal Lučenec v 51. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Andrej Pipíška.

Darilo sa aj ďalším dvom treťoligistom z Novohradu. FTC Fiľakovo si poradil s Ladomerskou Vieskou 5:0. Fiľakovčania viedli už v 19. minúte 3:0 po góloch Dominika Adamca, Lukáša Kojnoka a Ernöa Majora. V druhom polčase pridali ďalšie dva Daniel Košík a Adam Hornyák. Fiľakovo vyzve v 2. kole FK Sitno Banská Štiavnica.

Viac gólov ako Fiľakovo vsietila ešte aj TJ Baník Kalinovo, ktorá zdolala FC Semerovo 7:2. Kalinovo najskôr od 9. minúty prehrávalo, no o 6 minút neskôr už bolo vyrovnané. Do vedenia sa dostalo v 30. minúte, odvtedy si kormidlo prebralo a vsietilo ďalších päť gólov. V 2. predkole narazia futbalisti na TJ Salka.

Svoj duel ešte odohrajú Radzovce a Málinec, víťaz si zahrá s Rimavskou Sobotou. Svoje stretnutie ešte neodohrali ani Dolná Strehová a Príbelce, víťaz v 2. kole narazí na RSC Hamšík Academy Banská Bystrica. Všetky výsledky zo Slovnaft Cupu nájdete na stránke Futbalnetu.