Slovnaft Cup: R. Sobota spoznala súpera, stretne sa so šiestoligistom

TJ Družstevník Látky po góle Mária Kuráka. Foto: Marian Bazala

NOVOHRAD - Tímy z Novohradu sa stretli v predkole slovenského pohára vo futbale - Slovnaft Cupu. Svojho súpera už spoznal MŠK Rimavská Sobota, ktorý si v 1. kole zmeria sily s tímom TJ Družstevník Látky.

Šiestoligový klub porazil v predkole piatologistu TJ Sklotatran Poltár 2:1. O oba góly domácich sa postaral Mário Kurák, víťazný presný zásah vsietil v 80. minúte. Látky tak vyzvú na domácej pôde Rimavskú Sobotu v sobotu, 2. augusta, od 18:00.

Súboj tímov z 5. a 6. ligy poskytlo aj derby FK Lovinobaňa a TJ Jednota Málinec. Piatologista z Málinca ale v tomto dueli nezaváhal a šiestoligistu zdolal 3:1. V tomto stretnutí bol dvojgólový Marek Berky, ktorý zaznamenal druhý a tretí gól svojho tímu.

Málinec si sily v 1. kole zmeria s OŠK Radzovce, ktorý v predkole zdolal 1. FK Buzitka 3:0. Radzovce hrajú piatu ligu, Buzitka až šiestu. Všetky góly duelu padli od 17. do 20. minúty, postarali sa o ne Jozef Národa, Peter Spodniak a Nikolas Mičuda.