SME MAJSTRI 2. HOKEJOVEJ LIGY

2. apríla 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa stali majstrami 2. hokejovej ligy! V nedeľu (2. apríla) dokázali zvíťaziť na ľade Detvy a v sérii vyhrali 3:1 na zápasy. V poslednom zápase sezóny vyhrali 3:2 po napínavom zápase.

Prvá tretina sa začala ako z ríše snov. Už v 2. minúte sme viedli 1:0 po góle Dalibora Ďuriša. V 11. minúte sme zvýšili na 2:0 16. gólom v sezóne Michala Babkoviča. Detva ale nenechala nič na náhodu a už v 12. minúte znížil na 1:2 Kirill Domaev. Do brány sa postavil bývalý brankár R. Soboty a aj slovenskej reprezentácie Karol Križan, ktorý dostal aj trest za zdržiavanie hry.

Článok pokračuje pod reklamou

Rovnaký trest inkasoval aj sobotský brankár Marek Šimko hneď v 25. minúte druhej tretiny. Detva sa ešte viac vzchopila a dokázala aj vyrovnať, a to v 35. minúte zásluhou Mareka Heckla.

V tretej tretine sa opäť naši hokejisti vrátili do vedenia. V 42. minúte vsietil svoj druhý gól v zápase Dalibor Ďuriš. Na Soboťanoch nebolo vôbec badať znaky únavy, práve naopak, hrali srdcom a chceli zápas a celú ligu dotiahnuť do úspešného konca.

Soboťania sa tak stali víťazmi 2. hokejovej ligy a zabezpečili si postup do vyššej súťaže. O ďalších podrobnostiach vás budeme v najbližších dňoch informovať.