Soboťania doplatili na vylúčenia, tretí zápas u súpera opäť prehrali

27. novembra 2022 | | |  |
Fotografia je ilustračná.

DETVA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v sobotňajšom dueli 2. hokejovej ligy na ľade HK Detva 4 : 3. O víťazstve rozhodli ešte v druhej tretine.

Soboťania v úvode duelu doplácali na vylúčenia. Na trestnej lavici v prvej tretine sedeli postupne dvakrát Kadlečík a raz Nesterov. V 8. minúte využili odmáci Detvania presilovú hru a zásluhou Koniara sa ujali vedenia 1 : 0. Soboťania odpovedali v rýchlom slede, konkrétne v 10. Minúte, keď na 1 : 1 vyrovnával Solomonchak.

V druhej tretine pykali opäť Soboťania za vylúčenie Nociara. V 25. minúte poslal opäť domácich do vedenia bývalý hráč R. Soboty Buda. Detva tentokrát nedopustila vyrovnanie a už o tri minúty si pripísali tretí kúsok do brány R. Soboty. Jeho autorom bol Srnka. V presilovej hre sa zadarilo aj hosťom z R. Soboty, keď v 31. minúte posielal puk za bránu Detvy Babkovič. Soboťanom sa ale na svojho súpera dotiahnuť nepodarilo, pretože v 33. minúte poslal do dvojgólového vedenia svo tím Balciar.

V tretej tretine sa už domáci hráči nepresadili. Za to Soboťania áno, konkrétne v 41. minúte bol presný Ďaloga. Aj keď v podstate hrali Soboťania s jednogólovým mankom na súpera, dotiahnuť sa im nepodairlo a tak skončil duel v pomere 4 : 3 pre domácich hokejistov z Detvy.

Soboťania po prehre klesli na piatu priečku. Na svojom konte majú 15 bodov. Vedúca pozícia patrí Senici, ktorá má na svojom konte 18 bodov. Treba pripomenúť, že naši hokejisti majú jeden zápas k dobru. Posledné sú stále Partizánske, ktoré v doterajšom priebehu sezóny nebodovali ani raz.

Soboťania tak majú za sebou už tretí duel v rade na vonkajších štadiónoch, no ani raz sa im nepodarilo bodovať. Najskôr prehrali v Púchove 4 : 2, následne v Senici 6 : 2 a tentoraz v Detve 4 : 3. Chuť si budú môcť napraviť už nasledujúcu sobotu na ľade Hamuliakova pri Bratislave. Ďalší duel budú naši hokejisti hrať už na domácom ľade proti klubu HK Delikateso Bratislava.