No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Soboťania mali vydarené mesiace. Tréner Bari zverencov chváli, no debakel s Bardejovom je škvrnou na jeseni

18. novembra 2022 | | | |  | 
Foto: FB MŠK Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Osem víťazstiev, dve remízy a päť prehier. Taká je jesenná bilancia MŠK Rimavská Sobota vo východnej skupine tretej ligy. Sobotský mančaft vedený Eugenom Barim nazbieral 26 bodov, s ktorými okupuje piatu priečku.

Tím má za sebou vydarené zápasy, no aj dva výprasky od Bardejova a Svidníka. Aké boli uplynulé mesiace pre A mužstvo Rimavskej Soboty a čo ho čaká v zime? Aj toto sme sa pýtali trénera Eugena Bariho.

Si spokojný s výkonmi a výsledkami v jesennej časti sezóny?

Ak si porovnáme postavenie spred roka, tak máme dôvod byť spokojní. Ako tréner by som však bol spokojnejší, keby sme mali o tri body viac. Napriek tomu môžem chlapcov pochváliť, vypracovali si veľa šancí a získali pekných 26 bodov. Sklamal ma jedine posledný zápas s Bardejovom. Doteraz si neviem vysvetliť, čo sa stalo.

Článok pokračuje pod reklamou.


Prehrali ste vysoko 1:8 a zrejme nepotešila ani porážka so Svidníkom 1:5. Sú tieto dva zápasy čiernymi bodkami na inak dobrej jeseni?

Proti Svidníku sme v úvodných 20 minútach mali tri vyložené šance. Keby sme ich premenili, zápas by bol možno iný. Súperovi vyšlo všetko, o čo sa pokúsil, my sme mali smolu. Za prehru s Bardejovom môže prístup niektorých hráčov. Tento debakel nám pokazil aj bilanciu inkasovaných gólov, ktorých je až 26.

Ktorý jesenný zápas má pre teba prívlastok pamätný?

Rád spomínam na stretnutia s Vranovom a Lipanmi, ktoré sú na popredných priečkach. Hrali sme veľmi dobre a zvládli sme ich. Vyzdvihnúť musím aj výhru v Námestove, kedy nám pomohli len dvaja hráči z Ružomberka.

Máte za sebou prvé mesiace v reorganizovanej lige. Aká je kvalita novej súťaže?

Vysoká. Je vidieť, že liga je na inej úrovni ako predtým. Príjemne ma prekvapili mužstvá z východu republiky, ktoré ukázali pekný futbal po taktickej, technickej i kombinačnej stránke.

MŠK Rimavská Sobota. Foto: Matej Hank/Rimava.sk

Rimavská Sobota sa v Slovnaft Cupe dostala do tretieho kola, kde podľahla banskobystrickej Dukle. Ako hodnotíš pohárovú cestu?

Proti prvoligovej Bystrici sme mali šancu takmer do konca, naši chlapci hrali veľmi dobre. Môžeme byť spokojní a dúfam, že rovnako to cítia aj fanúšikovia.

V lete sa MŠK stal farmou Ružomberka. Ako to ovplyvnilo chod klubu a výsledky?

Na začiatku sezóny sme mali trochu problémy, pretože Ružomberok mal veľa zranených, no potom sa to rozbehlo. S Petrom Struhárom máme od začiatku dobrú spoluprácu a bolo dobre, že nám posielal najmä tých istých hráčov. Väčšina z nich chodila do Rimavskej Soboty s chuťou a bolo vidieť, že nám chcú pomôcť.

Počul som šumy, že bez Ružomberka by sme nedali dokopy treťoligové mužstvo. Opak je však pravdou. Dokonca sme v lete museli zrušiť niekoľko dohodnutých posíl. Nechceli sme ich sem zbytočne ťahať, keďže sme počítali s pomocou Liptákov.

Článok pokračuje pod reklamou.


Ako bude vyzerať zima v Rimavskej Sobote?

Viem, že z jedného nevydareného zápasu netreba robiť unáhlené závery, no stále sa neviem spamätať z toho Bardejova. Zdalo sa mi, akoby niektorí hráči príliš spohodlneli. Možno si to žiada zmenu, aby sme získali nový impulz. Aj keď sa to zle počúva, niektorí zrejme na tretiu ligu nemajú. Uvidíme, musíme si sadnúť s vedením a chalanmi. Porozprávame sa a možno urobíme nejaké zmeny.

Ostaneš na trénerskom poste?

Chcel by som pokračovať, podarilo sa nám niečo nakopnúť. Netreba zabudnúť na to, odkiaľ sme Rimavskú Sobotu s hráčmi a konateľom vytiahli. Myslím, že by som si zaslúžil aspoň dokončiť sezónu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross