Soboťania na vonkajších štadiónoch s jednou výhrou. Neodohraný zápas s P. Bystricou skontumovali

5. októbra 2023 | | | |  |
AquaCity Pikes - HKM Rimavská Sobota. Foto: FB Ďuri Biblák

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota majú za sebou trojzápasový trip po vonkajších štadiónoch v 1. Slovenskej hokejovej lige. Sériu odštartovali na ľade Dubnice, následne cestovali do Skalice a na záver do Popradu.

V prvom dueli proti favoritovi z Dubnice prehrali tesne 1:2. Zápas sa začal lepšie pre Dubnicu, ktorá už po 91 sekundách viedla 1:0. Presadil sa Lukáš Tábi. V druhej tretine strelila aj druhý gól zásluhou Olivera Ďuriša. O tridsať sekúnd na to znížil Jakub Čunderlík, no ďalší gól hostia nepridali a prehrali 1:2.

V Skalici víťazne

Ďalej cestovali Soboťania do ďalekej Skalice, kde sa im darilo už o niečo viac. Strelecky aktívny tím zvíťazil proti domácim 5:2. Cestu za víťazstvom naštartoval Jozef Rákoš v 1. tretine. V tej druhej sa domácim podarilo vyrovnať, no o niekoľko sekúnd na to poslal Soboťanov opäť do vedenia Dalibor Ďuriš.

Skaličania ešte v druhej časti vyrovnali na 2:2 gólom ich najskúsenejšieho hráča Petra Obdržálka. Soboťania už domácich nepustili do konca zápasu k ničomu. Dvomi rýchlymi gólmi v tretej tretine odskočili a zápas už len korigovali. Piaty gól pridal ešte v 58. minúte Martin Ďaloga.

Prehra s ďalším nováčikom

Posledný z trojice vonkajších duelov sa odohral v stredu (4. októbra) na ľade Popradu, kde pôsobí AquaCity Pikes. Šťukám sa podarilo zdolať orlov 3:1.

Najväčší problém Soboťanom robil najlepší strelec súťaže Oleksandr Peresunko, ktorý v piatich zápasoch nasúkal až desať gólov. Do siete R. Soboty pridal dva kúsky. Ten prvý prišiel v 1. tretine, druhý v nasledujúcej.

Soboťania sa strelecky presadili až v poslednej časti hry, konkrétne v 54. minúte, keď využil zaváhanie obrany súpera Martin Ďaloga, ktorý v oslabení znížil na 1:2. Soboťania mali veľkú príležitosť na vyrovnanie – tri minúty pred koncom hrali presilovku a aj odvolali brankára, teda hrali 6 na 4.

Súpera tlačili v ich vlastnom pásme, no pri prvom dotyku s pukom prialo šťastie Martinovi Przygodskiemu, ktorý cez celé ihrisko poslal puk do prázdnej bránky R. Sobota. Pred kamerami JOJ Športu tak Soboťania prehrali 1:3.

Kontumácia zápasu

V prvom domácom zápase, ktorý sa mal hrať v nedeľu (24. septembra) proti Považskej Bystrici, sa puk na ľad nedostal. Delegát stretnutia zrušil zápas. Ako dôvod uviedol, že na zápase nebol prítomný licencovaný bezpečnostný manažér a takisto ani hlavný manažér.

Ligová rada Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) napokon rozhodla, že zápas sa skontomuval v neprospech domácich výsledkom 0:5. Soboťania k tomu celému podľa rozhodnutia Disciplinárnej komisie SZĽH musia zaplatiť aj pokutu – 500 eur za disciplinárne konanie a 40 eur za zápis trestu.

Hokejisti tak budú mať šancu na domácu premiéru už najbližší piatok (6. októbra). Na domácom ľade privítajú priebežných lídrov súťaže z HC Prešov. Duel je naplánovaný na 18:00.