Soboťania nestačili na najväčšieho favorita ligy. Z hlavného mesta si vzali bod

14. októbra 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota si z posledných dvoch zápasov vzali len jeden bod. Proti rezerve HC Slovan Bratislava prehrali v Tipos aréne 1:2 po predĺžení. Duel, v ktorom rozhodovalo aj šťastie, si prišlo pozrieť aj niekoľko fanúšikov Rimavskej Soboty.

Najskôr sa v zápase presadil už v 15. minúte Maximilian Olos. Soboťania nemali v dueli veľa striel, no jedna predsa skončila za chrbtom Shikhabutdina Gadzieva. V 29. minúte vyrovnal Martin Ďaloga. Duel už viac gólov v riadnom hracom čase nepriniesol a tak sa muselo predlžovať. V 64. minúte ale prišla nepríjemná strela od Filipa Vidoviča, ktorou rozhodol zápas a R. Sobote ostal len jeden bod.

V domácom súboji o dva dni neskôr privítali Soboťania na svojom ľade najväčšieho favorita na zisk titulu Vlci Žilina. Súper svoje kvality potvrdil a zvíťazil 5:2.

Spočiatku vyrovnaný duel strhol najskôr na svoju stranu v 8. minúte Peter Galamboš. Soboťanom sa ale podaril husársky kúsok a sekundu pred koncom prvej tretiny vyrovnal Yuri Nazarov v oslabení.

Rozhodujúca však bola druhá tretina, po ktorej viedli Žilinčania už 4:1. Postupne sa presadili Peter Melcher, Juraj Bezúch z trestného strieľania a Patrik Koyš. Soboťania po 17-tich sekundách poslednej časti znížili na 2:4, keď sa presadil Martin Ďaloga. Kozmetickú úpravu skóre však urobil len Bezúch v 58. minúte a Žilina tak zvíťazila 5:2.

"Začali sme veľmi dobre a vytvorili si gólové príležitosti. Nepodarilo sa nám však využiť prvú presilovú hru a to bol možno kameň úrazu. Duel ovplyvnili naše zbytočné štyri vylúčenia v prvej tretine. V druhej prišli ďalšie a okrem toho aj trestné strieľanie. Súper mal navrch a vyhral zaslúžene. Skúsený konkurent bol pre nás veľmi dobrou školou," povedal hlavný tréner HKM Vladimír Klinga.

Soboťanov ďalej v lige čakajú dva zápasy na vonkajších ľadoch. Už v nedeľu, 15. októbra cestujú do Žiaru nad Hronom a v stredu, 18. októbra zas do Topoľčian. Najbližší domáci duel sa odohrá v piatok, 20. októbra proti Trebišovu.

Zdroj: Youtube/Tipos Slovenská hokejová liga