Soboťania nevyužili šancu odlepiť sa z poslednej priečky, doma prehrali s Považskou Bystricou

18. decembra 2023 | | | |  |
Zdroj: Jana Cútt

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali aj v 25. zápase Tipos Slovenskej hokejovej ligy. Doma nestačili na Považskú Bystricu, ktorej podľahli 1:3.

Považania si gólovú porciu rozdelili na tretiny. Pri všetkých však svietilo meno Olexeia Voronu. Na prvý gól prihrával v 7. minúte Romanovi Tománkovi. V druhej tretine opäť asistoval, na 2:0 pre hostí zvýšil v 29. minúte Miroslav Zaťko.

Vorona sa do štatistík zapísal aj ako strelec gólu. V 57. minúte zvýšil na 3:0 pre Považskú Bystricu, čo znamenalo koniec nádejí pre domácich. Tí však strelili aspoň čestný gól, o ktorý sa postaral Ivan Jakubík, prihrávali mu Vladislav Solomonchak a Yuri Nazarov.

"Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. Za ostatné dve stretnutia sme strelili len dva góly, aj keď dnes nemôžem chlapcom nič vyčítať. Za stavu 0:0 sme v prvej tretine mali čisté tri gólové šance, ale urobili sme chybu a súper ju využil. V druhom dejstve sme si vytvorili enormný tlak, opäť nám to tam nespadlo a hostia to potrestali – 0:2. V tretej časti sme sa snažili skorigovať nepriaznivé skóre, ale opäť sa opakoval ten istý scenár a po individuálnej chybe sme inkasovali tretí gól. Príležitosti máme, len horíme v koncovke. S dvomi gólmi v dvoch zápasoch môžeme ťažko pomýšľať na dobrý výsledok a bodový zisk," povedal po zápase tréner HKM Vladimír Klinga.

Soboťanom patrí v tabuľke stále posledné miesto. Na konte majú 26 bodov a predposledná pozícia je vzdialená o dva body. Lídrom súťaže je suverénna Žilina s 63 bodmi.

Druhý Prešov ich má 48. Hráčov HKM čakajú tento rok už len tri zápasy, najskôr pocestujú do Dubnice, neskôr do Skalice a kalendárny rok uzavrú doma proti AquaCity Pikes 29. decembra.