Soboťania nevyužili šancu odskočiť tabuľkovému susedovi, v Trebišove prehrali po predĺžení

7. decembra 2023 | | | |  |

TREBIŠOV/RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 22. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na ľade Trebišova 1:2 po predĺžení. Do tabuľky tak získali bod, no ich premožiteľ sa na nich bodovo dotiahol a spoločne zdieľajú desiatu priečku.

Zápas chudobný na góly a málo atraktívny v prvej tretine presný zásah nepriniesol. Ako prví udreli domáci v 37. minúte, keď sa presadil bývalý hráč Rimavskej Soboty Kirill Romanov.

Článok pokračuje pod reklamou

Soboťania strelili jediný gól až v tretej tretine, keď úspešným strelcom bol navrátilec Ivan Jakubík. Na gól mu prihrávali Ďaloga a Shabanov. Domáci rozhodli o výhre až v predĺžení, keď už po 28 sekundách strelil víťazný gól Lukáš Hamráček.

V tabuľke tak majú oba tímy 26 bodov a spoločne zdieľajú 10. priečku. Posledná Trnava má na konte 24 bodov, deviaty AquaCity Pikes 27. Lídrom je Žilina, ktorá vedie ligu už o 15 bodov pred druhou Považskou Bystricou.

Hokejistov teraz čaká reprezentačná prestávka, najbližšie nastúpia na ligový duel 15. decembra v domácom prostredí proti obľúbenému súperovi z Trnavy, čím načnú druhú polovicu ligy.