Soboťania odolali tlaku a postúpili opäť do semifinále ligy

5. marca 2023 | | |  |
Foto ilustračná.

BARDEJOV/RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvládli štvrtý štvrťfinálový duel proti HK Bardejov 4:3 a postúpili do semifinále 2. hokejovej ligy. Na zápasy sa im podarilo vyhrať 3:1.

Po sobotňajšej prehre 5:4, opäť na pôde súpera z východu, sa Soboťanom podarilo odolať tlaku a do štvrtého štvrťfinále vstúpili mimoriadne dobre. Už v 8. minúte si pripísal do štatistík 18. gól v sezóne Solomonchak a otvoril skóre. O desať minúť neskôr sa našim hokejistom podarilo zvýšiť skóre na 2:0 gólom Jána Slováka.

Prostredná tretina, prevažne jej druhá časť, patrila domácim hokejistom. V 31. minúte znížili na 2:1 gólom Worwu. Soboťanom sa ale ešte podarilo odskočiť na dvojgólový rozdiel presilovkovým gólom Ďuriša v 34. minúte. Zvyšná časť tretiny patrila domácim hokejistom. V 36. minúte znížil na 3:2 Matúš Lúč a v 37. minúte si pripísal druhý gól Worwa a vyrovnal na 3:3. Soboťanom na psychike nepomohlo ani vylúčenie do konca zápasu Ďuriša a Bardejov mal k tomu aj 5-minútovú presilovku.

A práve v nej udrelli Soboťania gólom v oslabení už 45 sekúnd po začiatku tretej tretiny. Autorom presného zásahu bol Martin Ďaloga a zvýšil stav na 4:3. Tento výsledok sa už našim hokejistom podarilo udržať do konca stretnutia a z Bardejova si odniesli cenné víťazstvo, ktoré ich posunulo do semifinálových bojov.

Medzi posledné štyri tímy sa prebojovali zatiaľ len naši hokejisti. V ostatných dueloch je stav vyrovnaný 2:2. Všetky rozhodujúce duely sa odohrajú v stredu 8. marca. My vás budeme informovať o možnom súperovi pre R. Sobotu aj o ďalších podrobnostiach, ako napríklad rozpis zápasov a kedy budú hrať naši hokejisti doma.