Soboťania opäť s výhrou, tentoraz zbíjali v Kalinove

17. apríla 2022 | | | |  |

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota nastúpili na štvrtý jarný zápas 3. ligy STRED na ihrisku Kalinova. Do zápasu vstupovali Soboťania stopercentní v jarnej časti.

Naopak, Kalinovu sa zatiaľ podarilo získať len dva body za remízy s Liptovskou Štiavnicou a Krásnom nad Kysucou. Neporazení sú Soboťania aj po tomto zápase, keď vyhrali 2:1. Prvú veľkú príležitosť si vypracovali domáci po miernom tlaku, kedy posielali vysoké lopty pred Gregora.

Ten však pokus zablokoval. V 19. minúte si Oláh vypracoval veľkú šancu, keď netrafil poriadne loptu pred Rusnákom. Ak by aj gól padol, rozhodca by ho neuznal pre ofsajd. V prvom polčase si ani jeden tím nevypracoval príležitosť na gól, no aktívnejší boli hostia.

Začiatok druhého polčasu začal pre hostí fantasticky. Po faule na Oláha nasledoval priamy kop približne z 25 metrovej vzdialenosti. K lopte sa postavil Vargic, ktorý krásnou strelou strelil do ľavého horného rohu a otvoril skóre.

V 54. minúte sa dostal do samostatného úniku Kevin Oláh, ktorý si svojou drzosťou obhodil aj brankára a skóroval do prázdnej brány. V 61. minúte si udržal Gregor čisté konto fantastickým zákrokom. O štyri minúty na to bol ale bezmocný.

Koták dokázal znížiť na 1:2. V 90. minúte vytiahol Gregor opäť fantastický zákrok, ktorý zariadil hosťom tri body.

MŠK Rimavská Sobota - TJ Baník Kalinovo 2:1 (0:0) Góly: 46. Vargic, 54. Oláh - 65. Koták

Rimavská Sobota: Gregor - Aleksić, Krstich, Kisievi, Oláh, Ľupták, Kalmár, Vargic, Juhásh, Uličný, Petrán

Kalinovo: Rusnák - Uhlár, Ivan, Segeč, Fajčík, Jass, Radič, Koták, Keszi, Cibula, Kulich