Soboťania po dráme prehrali semifinálový duel, pokračuje sa zajtra

19. marca 2022 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v prvom semifinálovom zápase na ľade MŠK Púchov 1:2 po predĺžení. V boji o finále tak prehrávajú 1:0 na zápasy. Hrá sa na tri víťazné duely.

Ako to už býva zo zápasov s Piešťanmi zvykom, Soboťania vstúpili do úvodnej tretiny veľmi aktívne. Už v 6. minúte dokázali otvoriť skóre gólom Michala Babkoviča. Päť minút pred koncom sme si dokázali vybojovať presilovú hru, no využiť sa nám ju nepodarilo. Pol minútu pred koncom tretiny sme mali opäť príležitosť v podobe presilovky, ktorú sme si ale preniesli do druhej časti zápasu.

Druhá tretina začala veľmi vyrovnane. Oba tímy si vypracovali niekoľko šancí. Prví udreli domáci. Po nevyužitej presilovke za hákovanie Mlynčára vsietil gól domácich Dominik Kanaet a fanúšikovia v Púchove jasali. V tretej tretine sa nič dôležité neudialo a do predĺženia sa išlo za vyrovnaného stavu 1:1.

V nadstavenom čase sme hrali presilovú hru 4 na 3. Dvojminútová prevaha ale nerozhodla o našej výhre a zápas pokračoval. Presilovú hru získal v predĺžení aj Púchov, ktorý už dokázal o výhre rozhodnúť. V 68. minúte sa stal hrdinom zápasu Marek Minárik.