Soboťania prehrali azda v najdôležitejšom zápase, v poslednej sekunde netrafili prázdnu bránu

25. januára 2024 | | | |  |

TRNAVA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 34. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na ľade predposlednej Trnavy 4:3. Soboťania nevyužili šancu dorovnať sa bodovo na súpera, naopak, "gladiátori" už odskočili Soboťanom na šesť bodov a majú o zápas menej.

Prvá tretina bola najbohatšia na góly. Najskôr sa dvakrát presadili domáci po góloch Koríma z 3. minúty a Galimova z 12. minúty. Soboťania sa o minútu neskôr priblížili k súperovi na gól vďaka Nazarovovi, no v 18. minúte Holovič zvýšil na 3:1. Devätnásta minúta priniesla opäť zníženie, presadil sa Rákoš.

V druhej tretine udreli len domáci, a to v 22. minúte vďaka Múčkovi. Soboťania znížili opäť na jeden gól, no až v 53. minúte vďaka Jadrnému. Záver zápasu bol mimoriadne hektický.

Článok pokračuje pod reklamou

Minútu a pol pred koncom sa zachoval nešportovo Radovan Cútt, ktorý vrazil súpera na mantinel. Za tento trest si išiel odpykať štvorminútový trest. V tom istom čase sa za nešportové správanie posadil na trestnú lavicu aj Peter Klajban a Soboťania hrali v nevýhode o dvoch hráčoch.

Aj napriek tomu sa rozhodli, že odvolajú brankára, no vzápäti išiel na trestnú lavicu aj Vladislav Solomonchak za napadnutie. Soboťania pokračovali v hre bez brankára a zároveň ich bolo na ľade o jedného menej. V poslednej sekunde zápasu mal na hokejke gól Ďaloga, pred ktorým bola prázdna brána. No netrafil ju a zápas sa tak skončil výsledkom 4:3.

Reprofoto: JOJ Šport

"Po prehre s Trebišovom sme si povedali, že v ďalšom dôležitom zápase musíme zmeniť prístup. Žiaľ, od začiatku sme kopili individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali, no vždy sme sa dokázali vrátiť do stretnutia. V tretej tretine sme boli odhodlaní zvrátiť nepriaznivý stav. Hokej vo vysokom tempe sa musel divákom páčiť. Znížili sme na rozdiel jedného gólu, išli sme za vyrovnaním, no diskutabilný záver nás stál minimálne bod. V tomto zápase rozhodli skúsenosti na strane Trnavy," povedal po zápase tréner HKM Andrej Péter.

Soboťania tak prehrali asi najdôležitejší zápas v sezóne, v ktorom sa rozhodovalo o tom, či bude boj o záchranu vyrovnanejší. Stále však Soboťania bojujú o udržanie sa v súťaži. Bodovať môžu už v ďalšom zápase, ktorý odohrajú v piatok (26. januára) na ľade Považskej Bystrice.