Soboťania prehrali kvôli spornému gólu z ofsajdu

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota prehrali v druhom zápase 3. ligy Stred na domácom trávniku proti Kováčovej 1:2 V tabuľke tak nemajú zatiaľ ani jeden bod, keď ich prvý zápas v Podkoniciach sa nedohral.

Článok pokračuje pod reklamou

Soboťania opäť, ako v zápase proti Lučencu, nezachytili najlepšie úvod stretnutia. Už v 13. minúte inkasovali z kopačky kapitána Turáka. Gól však patril do kategórie sporné, keďže niekoľko hráčov aj funkcionárov sa sťažovalo na postavenie mimo hry. Domáci si vytvárali ťažko šance na skórovanie. Tie pribúdali až v závere stretnutia. Najväčšiu príležitosť mal domáci Tannhauser, ktorému letela lopta na volej v tesnej blízkosti brány, no on ju prestrelil.

Hostia v začiatku druhého polčasu mierne vypustili. Soboťania však nedokázali využiť jemnejšie tempo. V 60. minúte prišiel trest za neskorý návrat obrancov domácich. Medzeru v zadných radoch využil hráč hostí Mojžiš, ktorý navýšil na 2:0. V 68. minúte zahrávali domáci priamy kop, z ktorého zakončil krásnou strelou o pravú žrď kapitán Matej Vargic. Domáci mali v závere enormný tlak, no rozhodcovia boli proti takmer všetkým faulom na domácich hráčov. Zápas tak výpiskali pre hráčov hostí.

Rimavská Sobota - Kováčová 1:2 (0:1)

Gól: 68. Vargic - 13. Turák, 60. Mojžiš

R. Sobota: Gregor - Dudek, Juhaniak, Mičuda, Zvara, Frait, Kalmár, Tannhauser, Šulek, Vargic, Ľupták

Kováčová: Vaník - Giertl, Bariak, Skydan, Slovák, Mojžiš, Bellay, Majerčík, Šanta, Hric, Turák