Soboťania prehrali prvýkrát od obnovenia súťaže, sezónu ukončili v prvej päťke

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota prehrali vo svojom poslednom zápase tohtoročnej sezóny III. ligy STRED na pôde Krásna nad Kysucou 2:1.

Skóre stretnutia otvorili domáci ešte v prvom polčase a to v 35. minúte zásluhou Mateja Rajnohu. O jediný gól hostí sa postaral v 65. minúte najmladší hráč na ihrisku Sebastián Zvara. O výhre Krásna nad Kysucou rozhodol v 72. minúte Martin Pleva a to gólom z pokutového kopu.

Na ihrisko za hostí nastúpil aj Adrián Talán, dorastenec za Soboťanov, ktorého vychoval klub TJ Slovan Hrnčiarske Zalužany. Stále len 17-ročný mladík odštartoval letnú prípravu práve s A-mužstvom Rimavskej Soboty. Talán nastupoval za Hrnčiarske Zalužany v kategórií U15 už ako 8-ročný.

Soboťania tak ukončili sezónu 2020/2021 na konečnom štvrtom mieste hneď za Oravským Veselým a Jednotou Bánovou. Dokopy získali 28 bodov so skóre 32:22. Súťaž vyhralo Námestovo so ziskom 38 bodov a o ligu nižšie by mal zostúpiť Zvolen, ktorý získal len 4 body.

Tatran Krásno nad Kysucou - MŠK Rimavská Sobota 2:1 (1:0)

Góly: 35. Rajnoha, 72. Pleva (11m) - 65. Zvara

Zostava R. Soboty: Gregor – Dudek, Zvara, Fajčík, Balog, Kalmár, Ľupták, Rubint, Petrán, Vargic, Vasilko;