Soboťania prehrali s Lučencom, v pohári vypadli

4. augusta 2021 | | | | |  |

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota prehrali v druhom kole slovenského pohára so susedným Lučencom 0:2. Soboťania sa tak po prehre lúčia so Slovnaft Cupom a pokračovať budú už len v 3. lige STRED. Najbližší zápas ich čaká v sobotu proti Kováčovej, ktorá v prvom kole porazila Liptovskú Štiavnicu 2:1.

Soboťania do zápasu vstúpili najhorším spôsobom. Už hneď v druhej minúte inkasovali zo strany hostí gól. Domácich to mierne rozhodilo a mali problém s prihrávkami. Veľa z nich končilo na kopačkách súpera. Hostia si strážili výsledok, veľa prihrávok smerovalo na brankára Jenča. Lučenčania si vybojovali väčšiu pohodu a to vďaka druhému gólu, ktorý strelil útočník Oláh hlavičkou do protipohybu brankára Slaniniaka.

Druhý polčas sa niesol v pokojnejšom duchu. Soboťania sa snažili tlačiť na súpera, no Lučenec fantasticky bránil a nepustil domácich takmer ani k jednej šanci. Na strane domácich bola obrana tiež kvalitná, Lučenec si už nevypracoval žiadnu mimoriadnu šancu, z ktorej by mohol súpera ohroziť.

MŠK Rimavská Sobota - MŠK Novohrad Lučenec 0:2 (0:2)

R. Sobota - Slaniniak - Dudek, Juhaniak, Mičuda, Zvara, Kalmár, Tannhauser, Šulek, Nenadović, Vargic, Ľupták

Lučenec: Jenčo - Fabian, Pipíška, Očenáš, Ustaník, Hulec, Ufrla, Suja, Mózer, Kafrík, Oláh