Soboťania premárnili dvojgólový náskok za šesť minút, proti Žiaru vybojovali cenný bod

30. novembra 2023 | | | |  |

ŽIAR NAD HRONOM – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 20. zápase 1. Slovenskej hokejovej ligy na ľade Žiaru nad Hronom 4:5 po predĺžení. Soboťania sú tak v tabuľke na desiatom mieste, bod pred Trnavou a posledným Trebišovom.

Soboťania najskôr v zápase prehrávali po siedmich minútach gólom Gašpara. Ešte v prvej tretine dokázali skóre otočiť zásluhou Rákoša a Ďalogu.

V druhej tretine odskočili súperovi až na dva góly, keď v 26. minúte zvýšil na 3:1 Soveľ. Hráčov postihla zlá šesťminútovka, keď hokejisti Žiaru dokázali otočiť. Najskôr sa v 27. minúte presadil Lunter, v 28. Pač a v 33. minúte opäť Lunter.

Stopätnásť sekúnd pred koncom poslednej tretiny pridal druhý gól v zápase aj Ďaloga a vyrovnal na 4:4, čím poslal zápas do predĺženia. V ňom už po dvoch minútach a trinástich sekundách rozhodol Gašpar a zaistil domácim dvojbodový zisk.

Séria hokejistov Rimavskej Soboty je negatívna. Z posledných deviatich zápasoch vyhrali len jeden, aj to proti slovenskému výberu do 18 rokov. Na domácom ľade vyhrali naposledy 24. októbra proti Trnave 7:5.