Soboťania pukli rozdielom triedy s Kalinovom

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota pohoreli v ôsmom kole tretej ligy Stred. Zverenci trénera Tomáša Boháčika prehrali s Baníkovom Kalinovo 0:4. Nestačili na nižšie postavený tím v tabuľke. V ostatných štyroch kolách si hráči MŠK pripísali na konto len jeden bod. Do zostavy Gemerčanov sa vrátili po zranení Peter Petrán a Erik Ľupták, v priebehu druhého dejstva naskočil do zápasu tiež Peter Vasilko. Koučom Kalinova je bývalý tréner Rimavskej Soboty Csaba Csányi.

Článok pokračuje pod reklamou

Po zaváhaní domácej defenzívy vsietil v 24. min úvodný gól Martin Hudek, pričom dovtedy si ani jeden tím nevypracoval žiadnu príležitosť. Druhý gól Baníka pridal v 27. min Marcel Jass, ktorý pôsobil aj v MŠK. Gólman Soboťanov Gregor potom zlikvidoval dve šance Kalinova. Domáci sa na ihrisku len hľadali.

V úvode druhého dejstva sa znovu vyznamenal Gregor, keď zmaril tutovku Kesziho. Hráči Rimavskej Soboty však predsa len ožili a v 48. min mal príležitosť Cs. Juhász, no nedokázal prekonať brankára Rusnáka. V dobrej pozícii zakončoval v 53. min nepresne hosťujúci Hudek. O dve minúty zahrávali domáci roh, lenže hlavička Petrána minula cieľ. O vzruch sa potom postaral Cs. Juhász, ale ani jeho snaha k zmene stavu neviedla. Po zakončení Hudeka vytiahol v 70. min ďalší veľmi dobrý zákrok brankár Gregor. Na 0:3 upravil v 73. min striedajúci Radoslav Máč. Strele Kalmára chýbala v 80. min väčšia razancia. Domáci dohrávali bez Pavla Mičudu, ktorý uvidel v 82. min druhú žltú kartu a následne teda červenú. Výhru Baníka prikrášlil v 88. min Jass.

„Prehajdákali sme prvý polčas. Mali sme v ňom slabý pohyb, slabú ponuku. Hostia nám dali dva góly a už bránili a vyrážali do protiútokov. Po tej šanci Kalinova v úvode druhého polčasu sme sa chytili. Mali sme aj šance, ale ani moja hlavička nevošla dovnútra. Celkovo nám nevyšiel tento zápas, naše individuálne výkony neboli v poriadku, ale to chalani cítili na sebe, aj ja som to cítil. Neboli to také výkony, aké očakáva vedenia klubu i diváci. Treba sa z tohto čo najrýchlejšie dostať a nastúpiť na tú správnu vlnu,“ uviedol pre Rimava.sk kapitán MŠK Rimavská Sobota Peter Petrán. Soboťania majú na konte trinásť bodov (štyri výhry, jedna remíza, tri prehry).

MŠK Rimavská Sobota – TJ Baník Kalinovo 0:4 (0:2)

Góly: 24. Hudek, 27. a 88. Jass, 73. Máč.

R. Sobota: Gregor – Mičuda, Petrán, E. Ľupták (46. Balog), Suja (71. Vasilko) – Cs. Juhász, Kalmár, Vargic, Fajčík, Š. Rubint – Halaj.

Zdroj:Rimava.sk