Soboťania s druhou výhrou, v Piešťanoch zabojujú o postup

6. marca 2022 | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hokejisti HKM Rimavská Sobota vyhrali v druhom zápase štvrťfinále nad Piešťanmi 8:5. Pripísali si tak druhú výhru v tejto sérii a na postup im chýba ešte jedno víťazstvo.

Soboťania do zápasu vstúpili o niečo menej agresívnejšie ako včera. Od úvodu ale chyboval náš súper a získali sme presilovku 5 na 3. V poslednej sekunde hry v prevahe o dvoch hráčov sme dokázali dotlačiť puk do brány. Autorom presného zásahu bol Koksharov.

Článok pokračuje pod reklamou

V 9. minúte sme mali opäť výhodu o dvoch hráčov. Opäť sme sa dokázali presadiť, keď Škantár strelil priamo od modrej čiary. Piešťany dokázali v prvej polovici tretiny len agresívne útočiť na našich hráčov. V prvej tretine sme si dokázali vypracovať až trojgólový náskok.

V 16. minúte poslal puk do Romančíkovej brány Mlynčár. Piešťany si do druhej tretiny preniesli presilovku o dvoch hráčov. Po naskočení prvého domáceho hokejistu sme sa zmocnili puku a v oslabení sme navýšili na 4:0 z hokejky Koksharova.

Hostia dokázali skórovať v 25. minúte z trestného strieľania. Autorom presného zásahu bol Daráš. O 15 sekúnd na to sa presadili Piešťany aj druhýkrát. Gól strelil v presilovej hre Šinkovič. Naši dokázali využiť ďalšiu presilovú hru.

V 34. minúte pri avizovanom trestnom strieľaní prepadol puk do brány Piešťan. Opäť sme hrali presilovku 5 na 3 a znovu sme vsietili gól. V 38. minúte sa presadil Špankovič. Presný zásah v oslabovke strelili aj hostia. V samostatnom nájazde bol úspešný Lušňák. Skóre v tretej tretine otvárali hostia, keď v presilovke 5 na 3 skóroval Pavešic.

Rovnakú presilovku hrali aj v druhej polovici tretej tretiny a na 5:6 znížil kapitán Lušňák. Dôležitý gól na 7:5 strelil v 55. minúte Gábor. O dve minúty neskôr sme si poistili naši výhru 8. gólom v zápase.