Soboťania sa doťahovali celý zápas, no na posledný gól neodpovedali. Trnava bodovala

27. januára 2024 | | | |  |

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 35. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na ľade Považskej Bystrice 2:3. V tabuľke tak ostali poslední a strata na predposlednú Trnavu sa navýšila na sedem bodov.

Soboťania v prvej tretine otvorili skóre. O gól sa v 17. minúte postaral Rákoš. Domáci odpovedali ešte v rovnakej časti hry, o dvadsať sekúnd neskôr vyrovnal Ligas. Úvod do druhej tretine takisto lepšie vyšiel domácim, ktorý sa v 26. minúte dostali do vedenia zásluhou Voronu.

O dve minúty neskôr sa Ďaloga postaral o vyrovnanie. Rozhodujúci gól zápasu padol v 44. minúte, ktorý strelil Zlocha a preklopil skóre na domácu stranu. Soboťania už na tento gól neodpovedali a z ľadu P. Bystrice si neodniesli ani jeden bod.

"Stretnutie proti skúsenému súperovi sme začali dobre. Žiaľ, pri vedení 1:0 sme si nechali hneď po individuálnej chybe streliť gól a v tomto duchu sa už niesol zvyšok stretnutia. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Bolo to o chybách, my sme spravili o jednu viac a skúsený súper to využil, čo bolo rozhodujúce. Stále pôsobíme novozložene. Je to daň nováčika, treba to zobrať ako fakt. Aspoň pre česť musíme bojovať ďalej," povedal tréner HKM Andrej Péter.

Soboťanov teraz čaká séria domácich zápasov. Už 31. januára sa predstavia proti Dubnici, o dva dni neskôr proti Skalici a po reprezentačnej prestávke uzavrú domácu sériu s AquaCity Pikes. Boj o udržanie sa tak stále nie je ukončený, hráči budú potrebovať v týchto dueloch silnú podporu fanúšikov.