Soboťania sa prepadli na posledné miesto, doma prehrali s Trnavou

16. decembra 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v domácom zápase proti Trnave tesne 1:2. Týmto zápasom sa dostali do druhej polovice základnej časti. Soboťania sa po prehre prepadli až na posledné miesto, na predposledné AquaCity Pikes stráca jeden bod.

Soboťania začali zápas zle, už v druhej minúte prehrávali 0:1 po góle Kupku. Ešte v prvej tretine sa hosťom podarilo zvýšiť na 2:0, v 17. minúte sa presadil Haščič. Domáci v prvej a ani v druhej tretine gól nedali, podarilo sa im to až dve a pol minúty pred koncom zásluhou Radovana Cútta.

"Zápas sme v prvom rade nezvládli v hlavách. Až v záverečnej tretine, kedy sme pomenili zloženie útokov a zredukovali to na tri formácie, sme sa začali približovať tomu, čo chceme hrať. S jedným gólom je ale náročné pomýšľať o víťazstve," uviedol po zápase hlavný tréner HKM Vladimír Klinga.

Po prehre tak spadli na posledné miesto. V tabuľke majú na svojom konte 26 bodov, no len tri body ich delia od deviatej priečky, kam poskočil Trebišov. Pre Rimavskú Sobotu ide už o druhú prehru v rade s tabuľkovým susedom. Najskôr pred reprezentačnou prestávkou prehrali v Trebišove, teraz v Trnave.

Najbližšie ich čaká domáci duel proti Považskej Bystrici, ktorý odohrajú 17. decembra. Do Vianoc hrajú ešte potom dva ďalšie duely, najskôr 20. decembra v Dubnici a o dva dni neskôr v Skalici.