Soboťania stratili šancu na postup, doma nestačili na Považskú Bystricu

8. septembra 2023 | | | |  |
Foto ilustračné: archiv Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota odohrali prvý súťažný zápas v sezóne 2023/2024. V rámci JOJ Šport Slovenského pohára prvítali na domácom ľade Považskú Bystricu.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, keď už v 2. minúte rozjasal fanúšikov Radovan Cútt. Na gól mu prihrával ešte len 19-ročný Boris Babeliak. Hostia dokázali už v 6. minúte vyrovnať gólom Romana Tománka z presilovej hry.

Prvá tretina sa ale skončila v prospech domácich. V 16. minúte sa presadila najnovšia posila tímu Yuri Nazarov, ktorý len nedávno prišiel do Rimavskej Soboty. Na gól asistovali Martin Lenďák a ďalšia nová posila Mikhail Shabanov.

Po druhej tretine ale mali viac úsmevu na tvárach hostia z Považskej Bystrice. Trinásť sekúnd nepozornosti prinieslo Soboťanom jednogólové manko. V 30. minúte v čase 29:25 vyrovnal na 2:2 Patrik Lušňák. No v čase 29:38 preklopili hostia vedenie na svoju stranu tretím gólom, o ktorý sa postaral Július Bubela.

V tretej tretine gól nepadol a tak Rimavská Sobota prehrala v dueli 2:3. Prehrou stratili šancu na postup do play-off pohára. V nedeľu, 10. septembra, ešte odohrajú duel na ľade Dolného Kubína. Sezóna SHL štartuje 22. septembra.