Soboťania stratili vedenie, z hlavného mesta si vezú bod

21. februára 2024 | | | |  |

BRATISLAVA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 40. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na najväčšom štadióne na Slovensku, Tipos aréne, s Modrými krídlami 3:2 po predĺžení. Soboťania ostávajú v tabuľke na poslednom mieste.

Hostia vstúpili do zápasu ako hrom. Už po 41 sekundách viedli po góle Dalibora Ďuriša, ktorému na gól nahrával Filip Mlynčár. Bránka Adama Nagya ostala v prvej tretine nedobytá a Soboťania šancu využili. V 16. minúte pridali druhý gól zásluhou Rejnisa Demitersa.

Góly už na strane Rimavskej Soboty nepadali. Naopak, na konci druhej tretiny sa hosťom podarilo znížiť zásluhou Tomáša Dudáša. Soboťania tlak domácich neustáli a na začiatku tretej tretine vyrovnali na 2:2 zásluhou Antonia Ožvalda.

Do konca riadnej hracej časti gól nepadol, v predĺžení strelil po necelých dvoch minútach víťazný gól Václav Trubač a domáci vyhrali 3:2 po predĺžení.

Soboťania aj po zisku bodu ostávajú na poslednom mieste tabuľky, na predposlednú Trnavu strácajú deväť bodov, no Rimavská Sobota má o jeden zápas navyše. Do konca základnej časti ostávajú štyri zápasy, ten sa najbližší odohrá už 23. februára na ľade Žiliny. Najbližšie sa doma predstaví 26. februára proti Žiaru nad Hronom.