Soboťania ťahajú negatívnu sériu, zmeniť to môžu doma proti Trebišovu

20. októbra 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota nevyhrali už vo štvrtom zápase v rade. Naposledy nestačili v stredu (18. októbra) na Topoľčany, ktorým podľahli tesne 4:5. Duel ako na hojdačke rozhodla nepozorná minúta v podaní hráčov hostí.

Topoľčany sa v prvej tretine dostali do komfortného vedenia 2:0. Najskôr sa v 15. minúte presadil Piačka a potom deväť sekúnd pred koncom prvej tretiny aj Adam Matej. V 27. minúte zvýšili domáci už na 3:0, gól strelil Lukáš Klíma. Vyzeralo to na jednoznačný priebeh.

Všetko ale zmenil úvodný gól hostí, o ktorý sa v 32. minúte postaral Martin Lenďák v presilovej hre. Do konca druhej časti dokázali Soboťania znížiť na rozdiel jediného gólu, o ktorý sa postaral v 35. minúte Radovan Cútt. Soboťania zachytili aj úvod tretieho dejstva, keď v 44. minúte bolo vyrovnané. Postaral sa o to Martin Ďaloga.

V druhej polovici posledného dejstva ale došlo k tragédii pre Rimavskú Sobotu. Najskôr v 52. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Matej, o 61 sekúnd už bolo 5:3. Presný zásah zaznamenal Peter Šándor. Soboťania na dvojgólový rozdiel už zareagovať nestihli, o kozmetickú úpravu skóre sa postaral v poslednej minúte Yuri Nazarov.

"Z môjho pohľadu to bol vynikajúci zápas z oboch strán pred výbornou diváckou kulisou. Domáci šli do trojgólového vedenia a my sme sa do zápasu vrátili až v druhej tretine. Dávame väčšinou jeden až dva góly, dnes sme sa po dlhšom čase presadili štyrikrát. Aspoň bod sme si zaslúžili. Domáci však dali o gól viac a dnes zaslúžene vyhrali. Máme mladé mužstvo, ktoré má stále veľa nedostatkov. Budeme sa ich snažiť odstraňovať," uviedol pre zväzový web tréner hostí Vladimír Klinga.

Soboťania ťahajú štvorzápasovú negatívnu sériu, v ktorej bodovali len raz za prehru po predĺžení proti Modrým krídlam Slovan. Naposledy vyhrali doma proti Prešovu a v tabuľke im patrí delené posledné miesto s desiatimi bodmi.

Priaznivé výsledky môže nakopnúť séria domácich duelov, v ktorej na úvod privítajú Soboťania už v dnes, 20. októbra, Trebišov. Ďalší domáci duel sa odohrá proti Trnave, a to 24. októbra aj pred kamerami JOJ Športu.