Soboťania v derby víťazne, v dueli padli dve červené karty

7. augusta 2023 | | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Uplynulým víkendom (5. a 6. augusut) sa začala nová sezóna 2023/2024 3. ligy. Do akcie sa dostal aj MŠK Rimavská Sobota, ktorý v prvom kole zdolal v derby Kalinovo 1:0.

O jediný gól duelu sa postaral v 75. minúte Da Silva, ktorý tak zariadil Rimavskej Sobote prvé tri body v tabuľke. Zápas bol poznačený aj dvomi červenými kartami. Už v prvom polčase ju inkasoval domáci hráč Luka, v tom druhom sa previnil Vilhan z Kalinova.

O týždeň sa Rimavská Sobota stretne v 2. kole v ďalšom derby zápase s Lučencom. Soboťania tentoraz vycestujú k súperovi, duel sa začne v sobotu (12. augusta) o 17:00.

III. LIGA VÝCHOD - 1. KOLO

MŠK Rimavská Sobota - MFK Baník Kalinovo 1:0 (0:0)
Gól: 75. Da Silva
ČK: Luka - Vilhan
R: Husák - Juhos, Hudy
R. Sobota: Sokol - Port, Jackuliak, Krstich, Oláh, Úradník, Gembický, Zsigmund, Luka, Juhász, Petrán (Da Silva, Aremu, Krištof)
Kalinovo: Slaniniak - Filipiak, Vilhan, Tatár, Kováč, Mielke, Faško, Belko, Osei, Breznanik, Blahuta (Molčan, Uhlár, Fajčík, Toshor)

Ostatné výsledky: Snina – Lučenec 3:1, Námestovo – Fiľakovo 1:1, Lipany – Stará Ľubovňa 1:3, Bardejov – Košice 1:1, Stropkov – Svidník 3:1