Soboťania v premiére sezóny zdolali nový klub na hokejovej mape, zabrali v poslednej tretine

23. augusta 2023 | | | |  |

POPRAD/RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v úvodnom prípravnom zápase na sezónu 2023/2024, v ktorej budú štartovať v 1. Slovenskej hokejovej lige. V prípravnom stretnutí si poradili s novým tímom na hokejovej mape – AquaCity Pikes z Popradu – 4:3 po samostatných nájazdoch.

Aktívnejšie vstúpili do duelu domáci hokejisti zo severovýchodného Slovenska. Už v 5. minúte otvoril skóre Jakub Kylnar. Soboťania dokázali vyrovnať v 13. minúte. V sezóne sa premiérovo presadil Filip Mlynčár. Vyrovnaný stav bol len 23 sekúnd, vedenie na stranu domácich strhol druhým gólom Kylnar.

Druhá tretina priniesla už tretí gól Pikes. V 28. minúte sa presadil Michal Králik. Do poslednej tretiny sa išlo za stavu 3:1 pre domácich. Soboťania však v 3. časti duelu zabrali. V 47. minúte strelil kontaktný gól Vladislav Solomonchak, presadil sa v presilovej hre. V 51. minúte už bolo vyrovnané. Postaral sa o to Dalibor Ďuriš.

Tímy už do konca riadneho hracieho času góly nepridali a zápas pokračoval predĺžením. V ňom si oba tímy pripísali jedine trestné minúty, domáci za veľa hráčov na ľade a Mlynčár za nedovolené bránenie. Víťaz zápasu vzišiel až zo samotných nájazdov, v ktorých rozhodol Alex Novota z R. Soboty.

Soboťanov už v piatok (25. augusta) čaká prvý domáci prípravný zápas. Ten odohrajú opäť proti AquaCity Pikes, čas ešte klub upresní v priebehu týždňa. Na prípravné duely má klub špeciálnu sadu dresov.

V nich a aj v JOJ Šport Slovenskom pohári budú hrať v červených dresoch, v ligových zápasoch budú používať biele a čierne. Čo sa týka vstupeniek, tie budú na domáce zápasy počas prípravy za štyri eurá, zľavnené za dve.

AquaCity Pikes – HKM Rimavská Sobota 3:4 sn (2:1, 1:0, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 5., 13. Kylnar, 28. Králik – 13. Mlynčár, 47. Solomonchak, 51. Ďuriš, 65. Novota
Zostava HKM: Pončák – Ordzovenský, Dvonč, Ďaloga, Solomonchak, Ďuriš – Lenďák, Dreisig, Jadrný, Mlynčár, Melicher – Danko, Lörincz, Hojo, Tužinský, Rákoš – Klajban, Kožuch, Novota, Babeliak, Čunderlík