Soboťania v treťom dueli úspešní, už zajtra môžu spečatiť postup

26. marca 2022 | | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota vyhrali v treťom semifinálovom zápase nad MŠK Púchov 4:1. Získali tak match ball, ktorý môžu zúžitkovať už zajtra na domácom štadióne.

Soboťani začali dobre. V 2. minúte získali presilovú hru a na jej konci dokázali vsietiť gól. Autorom presného zásahu bol Babkovič. V ďalšom priebehu tretiny gól nepadol. Oba tímy však hrali útočný a agresívny hokej, no brankári na oboch stranách nepustili už žiaden puk za svoj chrbát.

V prvej polovici druhej tretiny predviedli pästný súboj hráči Koksharov a Zúbek. Obaja boli vylúčení do konca zápasu. Šesť sekúnd pred koncom tretiny odpadol domácim kameň zo srdca. Na 2:0 navýšil presnou strelou od modrej čiary Škantár.

Tretia tretina začala pre našich úspešne. V 46. minúte pri našom oslabení sa vyrútil na súperovho brankára Adam Jakubík, ktorý blafákom zvýšil na 3:0. V 49. minúte došlo k nedorozumeniu pred našou bránou, čo využili hostia a zásluhou Húsku znížili na 1:3. Tri minúty pred koncom sme si poistili naše víťazstvo, keď Babkovič strelil gól na 4:1.