Soboťania vstúpili do zápasového kolotoča úspešne, doma zdemolovali Košice

22. januára 2022 | | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v zápase 2. hokejovej ligy proti Košiciam vysoko 12:3. Išlo o prvý zápas po 2-mesačnej pauze spôsobenej pandémiou covid-19.

Soboťania vstúpili do zápasu veľmi aktívne. Už v 2. minúte využil Romanov chybu brankára hostí, ktorý zazmätkoval s pukom za bránou. Druhý presný zásah domácich vsietil rovnako Romanov, ktorý v 15. minúte tečoval strelu Nociara. Tretí gól strelili domáci ešte v prvej tretine. Michal Babkovič využil v 18. minúte chybu obrancov a v oslabení zvýšil na 3:0.

Druhá tretina sa pre domácich začala tiež úspešne. Už po dvoch minútach sa dostal domáci Zorvan do úniku a navýšil na 4:0. Prvý gól strelili hostia až v 23. minúte zásluhou Uhrina. O minútu neskôr zaklincoval piaty gól domácich Koksharov strelou od modrej čiary. V 29. minúte zavŕšil Romanov hetrik, keď v presilovke navýšil na 6:1. Druhý zásah v zápase si pripísal Koksharov, ktorý v 35. minúte naskočil na ľad z trestnej lavice a v úniku vsietil gól. Hostia si dokázali pripísať aj druhý gól v 37. minúte gólom Faitha.

Hostia hrali od polovice druhej tretiny len s piatimi hráčmi na striedačke. To sa poznačilo hlavne na začiatku tretej tretiny, kedy inkasovali štyri góly za štyri minúty. Najskôr sa presadil Grachev v presilovej hre, o 30 sekúnd na to Jakubík, o niekoľko sekúnd na to Buda a v 44. minúte Havran. Aj napriek málu hráčov dokázali hostia vsietiť gól aj v tretej tretine. O presný zásah sa postaral Šumichrast. V 54. minúte navýšili svoj náskok domáci na konečných 12:3 gólom Budu.