Soboťania vybojovali proti Žiaru cenné dva body, mužom zápasu Solomonchak

13. januára 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v 31. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na domácom ľade proti Žiaru nad Hronom 3:2 po predĺžení. Ide tak o prvú výhru po riadnom hracom čase v tejto sezóne.

Soboťania vstúpili do zápasu veľmi dobre. Už v 9. minúte vyhrávali 2:0. Najskôr sa v piatej minúte presadil fínsky útočník Kivinen a o štyri minúty neskôr Solomonchak. Žiar sa ešte v tej tretine vrátil do zápasu dvomi gólmi za tridsať sekúnd zásluhou Luntera a Šramatyho.

V ďalších dvoch tretinách gól nepadol a tak zápas prešiel do predĺženia. V ňom tesne pred koncom strelil víťazný gól Solomonchak. Zabezpečil tak pre R. Sobotu extra bod, ktorý je v situácii klubu veľmi cenný.

"Bol to zápas proti húževnatému súperovi. Mali sme ho veľmi dobre rozohratý, ale za stavu 2:0 sme sa uspokojili, čo súper využil a rýchlo nás schladil. Od tej chvíle to bola taká hra nervov. Mrzia nás nevyužité presilové hry, ktoré nás zdobili v predošlých kolách. Musíme na tom zapracovať. Predĺženie bolo hore-dole a napokon sa šťastena priklonila na našu stranu," povedal po zápase tréner HKM Andrej Péter.

Soboťania stále figurujú na poslednom mieste, no stratu na predposlednú Trnavu znížili na dva body. V ďalšom zápase cestujú hráči do Topoľčian, kde sa 16. januára pobijú o body. Tohto súpera zdolali v poslednom zápase na domácom ľade 6:4.