Soboťania vyrovnali sériu, domáci Púchov zvalcovali

20. marca 2022 | | | |  |

PÚCHOV - Hokejisti HKM Rimavská Sobota vyhrali v druhom semifinálovom zápase na ľade MŠK Púchov. Domáci tím porazili 8:1 a sériu vyrovnali na 1:1. S určitosťou tak môžeme povedať, že v Rimavskej Sobote sa semifinálové zápasy odohrajú aj v sobotu a aj v nedeľu.

Rimavská Sobota rozhodla, dá sa povedať, už v prvej tretine, kedy strelila tri góly. Ako prvý sa presadil v 7. minúte Kirill Romanov. Druhý presný zásah pridal v 11. minúte Filip Mlynčár.

Ešte do konca tretiny mali hostia možnosť presilovky o dvoch hráčov. Najskôr bol vylúčený Patrik Ladecký za seknutie a o niekoľko sekúnd aj Boris Deneš za podrazenie. Túto príležitosť využil v 19. minúte opäť Romanov, ktorý navýšil na 3:0.

V druhej tretine opäť dominovali Soboťania. Na 4:0 navýšil v 27. minúte Michal Babkovič. V 39. minúte si pripísal gól aj Slavomír Buda svojim piatym gólom v sezóne, ako aj v zápase.

Tretia tretina priniesla aj presný zásah domácich hráčov. V 47. minúte si pripísal gól Tomáš Hajský. Hostia ale ani po tomto góle nepoľavili a do púchovskej brány si pripísali ešte ďalšie dva góly. V 56. minúte uzavrel hetrik Romanov a v 57. minúte si pripísal druhý gól v zápase Mlynčár. V poslednej sekunde celého zápasu si ešte hostia pripísali 8. gól. Úspešným strelcom bol Babkovič.