Soboťania z Košíc vezú tri body

5. marca 2023 | | | |  |
Ilustračné foto: FB MŠK Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti A tímu Rimavskej Soboty majú za sebou prvé kolo jarnej časti sezóny 2022/23. Zverenci trénera Eugena Bariho začali odvety v metropole východu, kde na nich čakal súper zo Slávie TU Košice.

Proti sebe sa tak postavili tabuľkoví susedia, ktorí si nič nechceli darovať.

Článok pokračuje pod reklamou.

Prvý gól stretnutia padol zo značky pokutového kopu. Loptu za chrbát domáceho brankára poslal navrátilec Vujoševič. Už v 12. min. ale Košičania vyrovnali zásluhou Gladiša. Naši futbalisti sa s deľbou bodov nezmierili a do polčasu sa domácim vzdialili gólmi Vujoševiča a Macejka (1:3).

Po zmene strán to boli opäť Soboťania, kto oslavoval rozvlnenie súperovej siete. V 48. min. zvýšil náskok MŠK Gembický. Domáci Gladiš o sedem minút neskôr zo štandardnej situácie znížil na 2:4.

Stav sa už do záverečného hvizdu nezmenil a Soboťania tak jar začali víťazstvom. MŠK v sedemnástom ligovom kole vycestuje do Giraltoviec (11. 3.).