Soboťania začali novú sezónu výhrou, súpera z Liptova zničili v poslednej tretine

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti HKM Rimavská Sobota začali novú sezónu 2. hokejovej ligy výhrou nad "béčkom" Liptovského Mikuláša. Na ich ľade vyhrali Soboťania 7:2 a pripisujú si tri body do tabuľky.

V prvej tretine si hostia vyprodukovali niekoľko pekných šancí. Na strely sa im podarilo zvíťaziť 10:6. V 17. minúte sa do vedenia dostali Soboťania zásluhou Kirilla Romanova po asistencii Jána Slováka.

Článok pokračuje pod reklamou

Druhú tretinu začali domáci expresným gólom do siete Rimavskej Soboty. Už po 18-tich sekundách dokázali vyrovnať gólom z hokejky Mateja Floreka. Hostí to však nezaskočilo a už v 28. minúte zvýšil na 2:1 nový hráč v klube Dmitry Vorobyev. Druhá tretina bola vyrovnaná nie len na skóre, ale aj na počet striel - 10:10.

Tretia tretina patrila jednoznačne hráčom R. Soboty. V 48. minúte odskočili domácim na rozdiel dvoch gólov zásluhou Michala Babkoviča. Na konci 51. minúty si svoj druhý gól pripísal Kirill Romanov, ktorý navýšil na 4:1. V tej istej minúte sa po získaní puku po vhadzovaní dostal do samostatného nájazdu Romanov, ktorý zavŕšil hetrik a navýšil na 5:1 pre hostí.

Domáci sa po rýchlych troch góloch nedokázali vrátiť do zápasu. V 54. minúte inkasovali už šiesty gól v tomto stretnutí. Autorom presného zásahu bol Dávid Révesz. Rovnako v tej istej minúte R. Sobota navýšila výsledok stretnutie na 7:1 a to zásluhou dvojgólového Dmitryho Vorobyeva. Čestný gól na 7:2 pridali domáci v predposlednej minúte zásluhou Adama Nechaja.

Pozrite si zostrih všetkých gólov, ktoré padli v tomto stretnutí (Autor videa: Jakub Hrivnák)