Soboťania zdolali v domácej premiére lídra. Cestujú do hlavného mesta, hrať budú v Tipos aréne

11. októbra 2023 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zdolali v poslednom kole v piatok (6. októbra) na domácom ľade v premiére pred vlastnými fanúšikmi HC Prešov 5:4.

Do vedenia sa dostali domáci už v 2. minúte gólom Shabanova. Hostia sa však už v 6. minúte postavili na nohy a viedli už 2:1 po góloch Kohúta a Vaculika. Do konca tretiny sa podarilo vyrovnať skúsenému Petrovi Ordzovenskému, ktorý v 20. minúte poslal puk za chrbát hosťujúceho brankára v presilovej hre.

Ďalšia presilovka sa pre domácich opäť skončila gólom. V 28. minúte sa presadil Martin Ďaloga. Hostia však dvomi rýchlymi gólmi priebeh zápasu otočili a viedli už 4:3. V 31. a 32. minúte otočili Toma a Kohút. Ešte v tej istej minúte došlo k vyrovnaniu zásluhou Novotu.

Duel plný atraktivity a napätia rozhodol až v 51. minúte Filip Mlynčár. Odvtedy sa hostia z Prešova a lídri SHL radosti z gólu nedočkali a domáci im tak uštedrili prvú sezónnu prehru.

"My sme veľmi dobre vedeli, aký súper nás čaká. Sú na tom výborne korčuliarsky a hrajú jednoduchý a priamočiarý moderný hokej, o ktorý sa snažíme aj my. Myslím si, že pohybom sme nezaostávali. Boli úseky hry, kedy boli lepší Prešovčania a boli úseky, kedy sme boli lepši my. Pre divákov to bol fantastický hokej, jeden z najlepších zápasov, aké som tu doteraz videl. Aj keď to bol pre divákov vynikajúci hokej, pre nás trenérov to bolo trošku ťažšie. Srdiečko dnes bolo viac na našej strane. Šli sme tomu šťastíčku naproti a ono sa potom na konci priklonilo k nám. Strelili sme o jeden gól viac a vyhrali sme zaslúžene," povedal pre zväzový web tréner HKM Vladimír Klinga.

Soboťanov čaká zápas opäť s ďalším lídrom. Tentokrát vycestujú do hlavného mesta, kde ich v stredu 11. októbra privíta na najväčšom štadióne na Slovensku Slovan Bratislava "B", inak nazývaný aj Modré krídla Slovan. Duel sa začína od 18:00.