Soboťania zvíťazili po dlhej prestávke gólmi z prvého polčasu

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota zvíťazili vo svojom prvom zápase po takmer ôsmich mesiacoch v 3. lige STRED proti Žarnovici. Základ úspechu položili domáci už v prvom polčase, keď do prestávky vyhrávali 3:0.

V 10. minúte po rohovom kopu Soboťanov vytiahol fantastický zákrok brankár Pittner. Lopta však ostala v hre a kapitán Petrán následne tesne minul bránu. V 14. minúte sa sám pred bránou ocitol Tomáš Fajčík, no bránu prekopol. 17. minúta priniesla už úspešnú koncovku domácich, keď sa dokázal presadiť Erik Ľupták. Hostia sa nedokázali k strele dostať v prvom polčase. V 29. minúte sa Soboťania presadili druhý raz zásluhou presnej nohy Juhásza. Tretí gól domácich strelil po zmätku v šestnástke Erik Ľupták, ktorý si v zápase pripísal druhý zásah.

V druhom polčase sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 60. minúte sa dostal do veľkej šance kapitán Petrán, ktorý hlavičkoval po rohovom kope tesne mimo brány. Hra sa po tomto momente preniesla na polovicu súpera, kde si domáci loptu prihrávali a dostali sa aj do pár šancí. V 81. minúte sa opäť dokázali presadiť domáci zásluhou Tomáša Fajčíka.

Rimavská Sobota - Žarnovica 4:0 (3:0)
Góly: 17., 35. Ľupták, 29. Juhász, 81. Fajčík

Rimavská Sobota - Gregor - Zvara, Fajčík, Kalmár, Juhász, Rubint, Petrán, Vasilko, Halaj, Vargic, Ľupták

Žarnovica - Pittner - Pavlenda, Nitško, Čierťanský, Tóth (57. Kafrík), Vozár, Lenard, Miloševič, Jenat, Vaľko, Mishko