Soboťania zvíťazili v derby, zápas sprevádzala agresívna hra oboch tímov

MŠK Rimavská Sobota zvíťazil vo svojom druhom zápase po covidovej prestávke nad FTC Fiľakovo 3:1. V regionálnom derby tak boli úspešnejší Gemerčania, ktorí si pripísali ďalšie tri body do tabuľky III. ligy STRED.

Zápas sa začal od začiatku ako pravé derby. Oba tímy hrali agresívne a do tela. V 22. minúte už museli domáci striedať, keďže Erik Suja mal natiahnutý sval. Do zápasu naskočil Ján Balog. V agresívnom štýle hry sa pokračovalo aj ďalej, vyvrcholenie prišlo, keď domáceho hráča skopol na zem Kristián Kurunci a dostal žltú kartu. Rimavskú Sobotu to posilnilo a v 35. minúte strelili úvodný gól zápasu vďaka Šulekovi. V 41. minúte si žlté napomenutie "vypýtal" aj kapitán domácich Petrán.

Soboťania vstúpili do druhého polčasu veľmi dobre. Už hneď v 46. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Jozef Šulek, ktorý opäť dorazil loptu do prázdnej brány. Zo začiatku skopli Fiľakovčania dvoch našich hráčov na zem, hra sa kvôli nim musela aj prerušiť. Rozhodca si ale ani jeden moment nevšimol. V 55. minúte hostia znížili vďaka Lovyniukovi, ktorý išiel niekoľko metrov sám na brankára. V 62. minúte nevyužili hostia tutovku, keď jeden z ich útočníkov netrafil úplne prázdnu bránu. V 87. minúte strelil tretí gól v zápase za Rimavskú Sobotu striedajúci Ján Halaj.

MŠK Rimavská Sobota - FTC Fiľakovo 3:1 (1:0)
Gól: 35., 46. Šulek, 87. Halaj - 55. Lovyniuk

R. Sobota - Gregor - Zvara, Suja, Fajčík, Kalmár, Rubint, Šulek, Petrán, Vasilko, Vargic, Ľupták

Fiľakovo - Oberman - Daško, Balász, Pušpoky, Fajd, K. Kurunci, Lovyniuk, Koncz, Bolla, Iboš, A. Kurunci