Soboťania zvíťazili vo Zvolene

30. septembra 2020 | |  |

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota prerušili negatívnu sériu. Uspeli v meste pod Pustým hradom. V predohrávke pätnásteho kola tretej ligy Stred dnes cestovali do Zvolena. Hráčom domáceho MFK patrilo pred touto konfrontáciou predposledné pätnáste miesto v tabuľke, Soboťania figurovali na ôsmom. Zverenci trénera Tomáša Boháčika zdolali Zvolen 2:0 a prerušili šnúru piatich duelov bez víťazstva. Rimavskosobotský kouč mal prvýkrát k dispozícii staronového hráča Tomáša Kočiša. Do základnej zostavy sa vrátil Erik Ľupták.

Rimavskú Sobota išla do vedenia tesne pred prestávkou, v 45. min skóroval Ján Halaj. Druhý gól MŠK vsietil v 59. min šestnásťročný Sebastian Zvara, ktorý do hry naskočil z lavičky. Bol to jeho premiérový zásah v drese áčka Soboťanov.

„Za bezgólového stavu mali domáci nejaké dve – tri šance. Keby ich lepšie využili, mohli z nich dať gól. Tie šance pramenili z našich chýb, súviseli s nepresnými prihrávkami, alebo nás domáci dobre prečítali a vypichli nám loptu. Nemôžem povedať, že Zvolen bol do nášho úvodného gólu lepší. Nebezpečnejší však jeho hráči boli. Po akcii Juhásza a Mičudu dal gól pätičkou Halaj. Bola to krásna akcia. V druhom polčase pridal druhý gól Zvara a kontrolovali sme hru. Dávali sme pozor, aby sme sa vyvarovali chybám. Každý už od nás očakával víťazstvo, platí to aj o nás samotných. Prišlo vo vhodnej chvíli, potrebovali sme sa už chytiť. Dúfam, že sme sa zase nakopli na tú správnu koľaj,“ uviedol pre Rimava.sk rimavskosobotský kapitán Peter Petrán. MŠK má na konte šestnásť bodov (päť víťazstiev, jedna remíza, štyri prehry).

MFK Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:2 (0:1)

Góly: 45 Halaj, 59. Zvara.

R. Sobota: Gregor – Mičuda, Petrán, Vargic, Suja – Cs. Juhász (90. Gáspár), Kalmár, Š. Rubint, Ľupták (82. Kočiš), Fajčík – Halaj (57. S. Zvara).

Zdroj: Rimava.sk