Soboťania zvládli duel s posledným, skóre však museli otáčať

RIMAVSKÁ SOBOTA - Futbalisti MŠK Rimavská Sobota zvíťazili v zápase proti FK Čadca 4:2. Išlo o duel medzi poslednými dvomi klubmi v 3. lige Stred. Domáci si tak pripísali druhú výhru v sezóne a poskočili v tabuľke pred Žarnovicu.

Soboťania rozbehli gólový kolotoč už v piatej minúte, keď skóre otvoril Tannhasuer. Do polčasu však hostia z Čadce dokázali otočiť na 1:2, po tom, ako Soboťania mierne vypustili z tempa.

Druhý polčas patril jednoznačne domácim. Na vyrovnanie čakali Soboťania do 54. minúty, keď sa presne trafil do brány hostí Juhász. V 69. minúte sa dostala Rimavská Sobota do vedenie zásluhou jedného z nových hráčov Carla Langu. Na konečných 4:2 uzatvoril o štyri minúty neskôr kapitán domácich Peter Petrán.

Na zápase boli aj fanúšikovia hosťujúceho tímu. Desiati fanúšikovia rozozvúčali štadión a ich pokriky bolo počuť aj do mesta.

Soboťania tak majú pred sebou ešte jeden zápas jesennej časti a to na ihrisku Martina, ktoré je aktuálne na treťom mieste s 29-timi bodmi. Najbližší domáci zápas odohrajú Soboťania až 26. marca 2022 proti Podkoniciam, s ktorými prehrali hneď v úvode ligy 0:3.