Soboťania zvládli náročný zápas s Breznom, rozhodol Zorvan

29. januára 2022 | | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota vyhrali v ďalšom zápase 2. hokejovej ligy nad „béčkom” Brezna 4:3. Soboťania sa celý zápas na súpera doťahovali, až napokon strelili víťazný gól v 53. minúte. Prvý gól zápasu dokázali streliť hostia po zmätku pred našou bránou. Autorom otváracieho gólu bol Šimko.

Domácich to nerozhodilo a už v tretej minúte vyrovnali na 1:1 gólom Michala Slováka v presilovej hre. V 4. minúte sa do vedenia opäť dostali hostia, keď Bauer posunul puk na brankára, ktorý mu prepadol pomedzi betóny. Presilovú hru využili aj hostia, ktorí v 5. minúte zvýšili na 3:1 zásluhou Štubňu.

V 11. minúte dokázal Šagát zachytiť puk pred obranným pásmom hostí a v oslabení znížil na 2:3. Prvá polovica druhej tretiny bola o rýchlom hokeji a hlavne o veľkých šanciach domácich, ktoré nedokázali premeniť.

Pomôcť tomu mohla aj presilovka R. Soboty, čo sa aj podarilo. V 31. minúte zavesil puk do pravého rohu brány Gábor a vyrovnal na 3:3. Hneď po góle Brezňania poslali na trestnú lavicu dvoch svojich hráčov a domáci hrali presilovku 5 na 3, no túto šancu Soboťania nevyužili.

V 37. minúte najskôr uznali domácim gól, no nakoniec sa rozhodcovia rozhodli, že gól neplatí pre zdvihnutú hokejku. To vyvolalo vášne na celom štadióne. Domáci svoju povinnosť vyhrať vzali vážne.

Súpera na začiatku tretej tretiny nepustili takmer k ničomu a vypracovali si niekoľko šancí. Na druhej strane treba povedať, že brankár hostí Mičík predvádzal fantastické zákroky.

Brezno sa postupne od druhej polky tretiny rozbiehalo a vždy ich zastavil brankár Kožiak. V 53. minúte sa dokázali dostať domáci prvýkrát do vedenia zásluhou Zorvana. Domáci si svoj náskok udržali a dokázali doviesť zápas do víťazného konca.