Soboťania zvládli premiéru v súťaži, hrdinom bol brankár Nagy

22. septembra 2023 | | | |  |

TRNAVA – Rimavskosobotským hokejistom sa premiéra v prvej lige podarila na výbornú.

Trnava hrala od úvodu lepšie, pribrzdilo ju vylúčenie v 1. minúte. Gól Soboťania však nestrelili. Prvýkrát sa presadili v 7. minúte, autorom gólu bol Babeliak. Už v 12. minúte viedli hostia 2:0. Strelcom bol Ronald Dvonč. V druhej tretine to bol hokej z jednej strany na druhú. Soboťania hrali aj presilovku, no výraznú šancu si v nej nevytvorili.

Trnava prvýkrát udrela v 30. minúte, presadil sa Roman Kukumberg. V oslabení domácich mal najväčšiu šancu Michel Miklík, ktorý trafil žrď sobotského brankára. Do konca druhej tretiny sa už stav nemenil. Trnava nabudená túžbou vyrovnať hrala agresívne už od úvodných minút tretej tretiny. Soboťanov však v bráne podržal brankár Adam Nagy.

Soboťania v posledných desiatich minútach nevedeli ani poriadne odísť z vlastného pásma, domáci ich tlačili. Napokon si udržali jednogólový náskok a v historicky prvom zápase zvíťazili 2:1. Ďalsí zápas odohrajú na domácom ľade už v nedelu (24. septembra) od 18:00 proti Považskej Bystrici.