Soboťania zvládli prvý duel pohára, o výhre rozhodlo trestné strieľanie

5. septembra 2023 | | | |  |

PÚCHOV – Hokejisti HKM Rimavská Sobota odštartovali účinkovanie v JOJ Šport Slovenskom pohári na ľade MŠK Púchov. Soboťania v súťažnej premiére vyhrali 3:2.

Prvá tretina góly nepriniesla. Už v 23. sekunde zápasu došlo k vylúčeniu na domácej strane, keď hákoval Bohdan Mišák. Soboťanom však už patrila prostredná časť zápasu.

Hneď po úvodnom buly sa v 21. minúte dostal k puku Vladislav Solomonchak, ktorý otvoril skóre. V 2. tretine pridali Soboťania ešte jeden gól. Postaral sa oň v 32. minúte nový hráč v tíme Jakub Jadrný.

Vedenie v úvode tretej tretine však Soboťania stratili. V 41. minúte znížil skóre Lukáš Zemko. Už v 43. minúte dokázal vyrovnať Filip Pobežal. HKM vrátil vedenie Ronald Dvonč, ktorý premenil trestné strieľanie v 51. minúte. Jednogólový náskok si už hostia udržali a do tabuľky vybojovali prvé tri body.

V pohári čakajú Soboťanov ešte minimálne dva duely. Už v piatok (8. septembra) privítajú na domácom ľade hokejistov Považskej Bystrice, ktorá je zatiaľ bez prehry. Tretí skupinový duel odohrajú sobotskí hokejisti v nedeľu (10. septembra) na ľade Dolného Kubína.