Soboťania zvládli prvý duel Slovnaft Cupu, rozhodli až v závere

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota zvíťazili vo svojom prvom zápase novej sezóny na ihrisku Tisovca 1:0. Išlo o pohárový zápas v rámci Slovnaft Cupu. V ďalšom kole sa stretnú so susedným Lučencom, ktorý v Opatovskej Novej Vsi zvíťazil 2:0.

V 14. minúte sa do väčších šancí dostávali hostia, dvakrát ohrozili brankára Košičiara, no ten ostal neprekonaný. V 19. minúte museli hostia vystriedať po zranení Gáspára. Na ihrisko naskočil mladý Adrián Koós. V 31. minúte hostia zahrávali priamy kop. Po hlavičke Šuleka lopta tesne preletela Košičiarovu bránu. V 44. minúte sa pokúsil Dávid Kalmár o strelu z diaľky. Tá sa obtrela o obrancu Tisovca a bol z toho rohový kop. V prvom polčase tak gól nepadol.

Druhý polčas začal priamym kopom hostí a Erik Ľupták preveril brankára strelou tesne nad zemou. V 69. minúte si hostia vypracovali najväčšiu šancu, keď nastrelili pravú žrď. V 87. minúte sa konečne dostali do vedenia hostia, keď po zmätku pred bránou sa najlepšie zorientoval Erik Ľupták.

MŠK Tisovec - Košičiar - Boháčik, Vince, Očenáš, Vývlek, Csabay, Ladika, Bálint, Kubinec, Morong, Ulický

MŠK Rimavská Sobota - Slaniniak, Gáspár, Juhaniak, Mičuda, Zvara, Kalmár, Balog, Tannhauser, Šulek, Vargic, Ľupták