Soboťanom domáca odveta nevyšla. Poznáme dátum prvého zápasu nového ročníka

25. augusta 2023 | | | |  |
HKM Rimavská Sobota. Foto: FB HKM

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali druhý prípravný zápas pred sezónou 2023/2024. V prvom domácom dueli prehrali s AquaCity Pikes z Popradu 1:3.

Hostia otvorili skóre už v 4. minúte zásluhou Štefana Dlugoša. Do konca prvej tretiny už gól nepadol. Soboťania sa presadili až v tej druhej, v 26. minúte to padlo Filipovi Mlynčárovi.

Článok pokračuje pod reklamou

Do tretej tretiny sa išlo za vyrovnaného stavu 1:1. No v nej došlo k zvratu a do popredia sa dostali hostia z Popradu. V 47. minúte vzali vedenie na svoju stranu a zásluhou Przygodskeho zvýšili na 2:1. Popradčania pridali aj tretí gól, o ten sa v 56. minúte postaral Krasnozhon.

Soboťanov ďalej v príprave čaká dvojzápas proti ďalšiemu novému klubu na hokejovej mape - HK Králi Kežmarok. Duely sú naplánované na 30. augusta (zápas v Kežmarku) a 1. septembra (domáci zápas).

Slovenský zväz ľadového hokeja po zápase informoval na sociálnej seti, že nová sezóna sa začne 22. septembra. Kompletné rozlosovanie ešte nebolo zverejnené. Zväz tak urobí po schválení všetkých členov súťaže.