Soboťanom nevyšiel návrat po reprezentačnej prestávke, doma prehrali s farmou Popradu

15. februára 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota prehrali v 38. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy na domácom ľade s AquaCity Pikes 1:3. V tabuľke tak ostali na poslednom mieste, stále so sedembodovou stratou na Trnavu.

Soboťania prehrávali už od 17. minúty, keď brankára Adama Nagya prekonal Vladislav Kurovskyi. Na 2:0 pre hostí zvýšil v 25. minúte Alexander Peresunko. Soboťania živili šancu na vyrovnanie, v 26. minúte znížili na 1:2 zásluhou Radovana Cútta v presilovej hre. Konečný výsledok 3:1 pre hostí zariadil v 46. minúte Ján Chlepčok.

"Pred dôležitým stretnutím sme si dali za cieľ pretrhnúť sériu prehier a zároveň potešiť fanúšikov. Zápas sa, žiaľ, nevyvíjal podľa našich predstáv, ale iskierku nádeje sme vykresali gólom v početnej výhode. Škoda nepremenených šancí. Zlyhávali sme v koncovke. Duel sme prehrali v hlavách," povedal po zápase tréner domácich Andrej Péter.

V lige na Rimavskú Sobotu čaká posledných šesť zápasov. Najbližšie sa stretnú už 16. februára na ľade Prešova. S týmto súperom majú priaznivú bilanciu – dve výhry a jedna prehra po predĺžení. Najbližší domáci zápas čaká Soboťanov 28. februára proti Žiaru nad Hronom.