Soboťanom výmena trénera prospela. Pod vedením nového kouča zvládli aj duel s Prešovom

4. januára 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v 28. kole Tipos Slovenskej hokejovej ligy a v prvom zápase roku 2024 na domácom ľade proti Prešovu 5:3. Pripísali si tak druhú výhru v rade, keď 29. decembra vyhrali doma s AquaCity Pikes 3:1.

Prvá tretina s druhým celkom druhej najvyššej slovenskej súťaže góly nepriniesla, tie začali padať až v druhej polivici zápasu. O ten prvý sa postaral v presilovej hre Dalibor Ďuriš. Prešovčania dokázali odpovedať už o tri minúty neskôr gólom Kohúta.

V druhej časti hry si Soboťania vypracovali už dvojgólový náskok. V 37. minúte sa trafil opäť z presilovej hry Jozef Rákoš a o 47 sekúnd neskôr aj Gabriel Olejník.

Úvod tretej tretiny priniesol zníženie stavu na 2:3 gólom Jerofejevsa. Soboťania ale odpovedali rýchlymi dvomi gólmi v rozmedzí dvoch minút. Štvrtý gól v presilovej hre pridal Olejník a následne na to strelil piaty gól Jakub Jadrný. Prešov upravil ešte v 56. minúte skóre na konečných 5:3 zásluhou Hrabčáka.

"Vedeli sme, že nastupujeme proti silnému súperovi. Hneď od začiatku sme sa snažili zachytiť vývoj duelu. Hralo sa z jednej strany na druhú. Rozhodli naše presilové hry, ktoré sme perfektne využili. Stále sme si ale museli dávať pozor na Prešovčanov, lebo majú nesmiernu kvalitu. Viackrát pri nás stálo šťastie, ale boli sme výborne pripravení a šťastie praje pripraveným," povedal po zápase hlavný tréner Andrej Péter.

Soboťania sa vďaka dvom výhram síce nedostali z posledného miesta tabuľky, no priblížili sa k predposlednej Trnave na rozdiel jedného bodu. Už v piatok, 5. januára, ich čaká dôležitý súboj na domácom ľade proti Slovanu Bratislava B. S týmto súperom majú nepriznivú bilanciu, dvakrát prehrali, z toho raz po predĺžení.