Soboťanov delili od predĺženia sekundy, Trebišovu vzdorovali celý zápas

2. apríla 2022 | | | |  |

HKM Rimavská Sobota prehral v úvodnom finálovom dueli 2. hokejovej ligy na ľade Trebišova 4:3. Náš súper si pred zajtrajším duelom vypracoval tak lepšiu pozíciu do zajtrajšieho zápasu.

V prvej tretine boli lepší domáci hráči. Už v 8. minúte si vypracovali náskok po góle Richarda Šechného. V 18. minúte si pripísali domáci druhý presný zásah. Autorom góli bol Tomáš Slovák. Do druhej tretiny naskakovali Trebišovčania v početnej prevahe po zdržovaní nášho brankára Mareka Šimka.

Článok pokračuje pod reklamou

Druhá tretina bola v réžii Rimavskej Soboty. Teda, konkrétne minúty 34 a 35, kedy dokázali naši hráči vyrovnať stav. O prvý finálový gól sa postaral Kirill Romanov, o ten druhý Peter Filipiak. Opäť Soboťania ponúkli súperovi presilovú hru hneď na úvod tretiny. Za seknutie bol vylúčený kapitán Ján Slovák.

V tretej tretine sa presadili oba tímy. Najskôr na 3:2 zvýšil v 50. minúte druhým gólom Tomáš Slovák a na 3:3 vyrovnal v 51. minúte Ivan Jakubík v presilovej hre. Dve minúty pred koncom sa rozjasali domáci fanúšikovia. Treebišov dokázal rozhodnúť celý zápas po góle Tomáša Valečka.